خاله فر

قزوین؛ پیشرو در راه‌اندازی صندوق کشمش در کشور

کشمش

مشاور معاون وزیر و مسئول طرح و برنامه و بازرگانی معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: استان قزوین پیشرو درزمینهٔ راه‌اندازی صندوق کشمش در کشور است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین حبیب رادفر در دیدار با علی‌اکبر متقی فرد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین اظهار کرد: استان قزوین ازجمله استان‌های پیشرو در کشور است که همکاری خوب و لازم را برای پیگیری تخصیص یارانه کشمش به باغداران و همچنین راه‌اندازی صندوق کشمش انجام داده است.

وی ادامه داد: دولت تلاش‌های زیادی در راستای حمایت از باغداران و تاک‌داران تاکستان انجام داده که می‌توان به تخصیص یارانه 5000 ریالی به باغداران و تولیدکنندگان کشمش اشاره کرد.

راد فر تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین راه‌های مشارکت بهره‌برداران به بخش تولید و ارتقاء بهره‌وری تولید در بخش کشاورزی؛ ایجاد تشکل‌های صنفی است.

مسئول طرح و برنامه و بازرگانی معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی تشریح کرد: بر اساس مصوبه وزارت جهاد کشاورزی؛ یارانه تخصصی دولت برای کشمش به سمت راه‌اندازی صندوق‌ها محصولی هدایت خواهد شد که در این راستا در بین محصولات کشاورزی تنها صندوق کشمش تاکستان استان قزوین با سرعت در حال راه‌اندازی است.

راد فر تصریح کرد: با توجه به اینکه اکثر استان‌های تولیدکننده کشمش در کنار هم هستند سهم بسزایی در تولید کشمش دارند؛ استان قزوین و شهرستان تاکستان شرایط ویژه‌ای برای تأسیس صندوق ملی، محصولی کشمش را دارد.

رادفر اضافه کرد: سرمایه‌گذاری در این صندوق باعث ارتقاء بهره‌وری در تولید محصول کشمش می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین هم در این جلسه گفت: در سفر هیئت دولت به استان قزوین؛ تأسیس صندوق کشمش تاکستان مصوب شده و در حال شکل‌گیری است.

علی‌اکبر متقی فرد اضافه کرد: استان قزوین با توجه به شرایط ویژه در تولید محصول انگور جایگاه ویژه‌ای در تولید کشمش دارد.

وی تصریح کرد: طرح توسعه باغ در اراضی شیب‌دار از طرح‌های مهم بخش کشاورزی است که با توجه به محدودیت منابع آبی می‌تواند نقش بسزایی در افزایش تولید و همچنین اشتغال در این بخش داشته باشد.
انتهای پیام

لینک دانلود
حجم فایل

دیدگاه ها بسته شده اند .