خاله فر

دکتر محمد صادق بابایی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در نظام مراقبت عفونت های بیمارستانی، بیمارستان های تامین اجتماعی تاکستان با امتیاز 59 و رازی با 60 در ثبت و گزارش عفونت های بیمارستانی طی سال های 94 و 95 موفق عمل کرده و جزو برترین ها در برنامه کنترل عفونت های بیمارستانی بوده اند.
وی با اشاره به چگونگی کسب این موفقیت اضافه کرد: پس از تعیین شاخص و اهداف جهت کنترل عفونت در زمینه راهکارهای مناسب برای ارتقای شاخص ها تصمیم گیری شد و تیم‌های بیماریابی جهت وضعیت بیماران در حین و پس از ترخیص تشکیل شد.
بابایی ادامه داد: در بیمارستان تاکستان پایش محسوس و نامحسوس رعایت بهداشت دست، اندازه گیری میزان رعایت بهداشت دست، تعیین رابطان کنترل عفونت و تشکیل جلسه ماهانه با رابطان و تشویق پرسنلی که در بیماریابی همکاری دارند از علت های موفقیت در کنترل عفونت بوده است.
وی گفت: در این بیمارستان حین بستری، پرستار کنترل عفونت بیماران را با علائم عفونت های بیمارستانی آشنا کرده و پس از ترخیص بیمار نیز به صورت تلفنی کنترل شده و علائم عفونت های بیمارستانی پیگیری می‌شود.
بابایی گفت: در بیمارستان رازی نیز واحد میکروبیولوژی تخصصی کنترل عفونت در آزمایشگاه بیمارستان با حضور یک دکتر میکروب شناسی و یک کارشناس میکروبیولوژی تجهیز و راه اندازی شد.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان قزوین افزود: تیم ارشد این بیمارستان به موضوع کنترل عفونت مشارکت جدی در زمینه کنترل عفونت و انجام ممیزی بالینی در بخش های بالینی از عوامل موثر در کسب این رتبه بوده است.
وی، عفونت های بیمارستانی را یک مشکل جدی و پرهزینه در مراکز بهداشتی درمانی دانست و افزود: کاهش مرگ و میر، ابتلا و عوارض ابتلا به عفونت های بیمارستانی، کاهش هزینه های بیمارستانی و تامین و حفظ و ارتقای سلامت افراد جامعه و رضایتمندی آنان ار طریق کنترل عفونت های بیمارستانی از جمله اهداف نظام مراقبت عفونتهای بیمارستانی است.
استان قزوین دارای 15 بیمارستان اعم از تامین اجتماعی، دانشگاهی، خیریه و خصوصی است.
7388/ 6128 *خبرنگار: پریسا نوروزی ** انتشار دهنده: مقدم سلیمی

لینک دانلود
حجم فایل

دیدگاه ها بسته شده اند .