خاله فر

معاون امور اقتصادی استاندار :

احداث پایانه صادراتی در قزوین

معاون امور اقتصادی استاندار قزوین از احداث پایانه صادراتی استان تا اردیبهشت ماه سال 96 در این استان خبر داد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز قزوین ، منوچهر حبیبی در جلسه کارگروه صادرات غیرنفتی استان قزوین گفت: این پایانه صادراتی دارای سردخانه و سالن‌های بزرگ بوده و بازدیدهای لازم برای بررسی وضعیت راه‌اندازی آن انجام شده است.
وی افزود: به مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان قزوین اعلام کرده‌ایم به دور از هر‌گونه وقفه‌ای مجوزهای لازم را صادر کنند زیرا متقاضی احداث این پایانه آمادگی لازم برای انجام این کار را دارد.
معاون امور اقتصادی استاندار قزوین اضافه کرد: با توجه به زیرساخت‌های موجود حداکثر تا اردیبهشت ماه سال آینده می‌توانیم پایانه صادراتی را در استان قزوین داشته باشیم.
حبیبی مطرح کرد: از متقاضی احداث پایانه صادراتی هم تعهد گرفته‌ایم که حداکثر تا مدت زمان تعیین شده این مرکز را به بهره‌برداری برساند.
وی یادآور شد: وجود پایانه صادراتی برای استان قزوین بسیار حائز اهمیت بوده، زیرا فقدان این پایانه در استان مشکلات بسیاری را ایجاد کرده است.
معاون امور اقتصادی استاندار قزوین عنوان کرد: با توجه به اینکه محصولات فراوانی به ویژه محصولات کشاورزی استان قزوین صادر می‌شود، وجود پایانه صادراتی برای استان یک امر ضروری است.
حبیبی گفت: این پایانه صادراتی در شهر صنعتی البرز احداث می‌شود و حدود 95 درصد زیرساخت‌های لازم برای احداث آن فراهم است بنابراین به محض صدور مجوزهای لازم در اسرع وقت این مرکز آماده بهره‌برداری می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: یک متقاضی دیگر هم در تاکستان داریم که با راه‌اندازی پایانه صادراتی می‌توانیم گام‌های بهتری در حوزه صادرات استان قزوین برداریم.
معاون امور اقتصادی استاندار قزوین افزود: امید است دستگاه‌های اجرایی و متولی امر صادرات هرچه سریع‌تر مجوزهای لازم برای راه‌اندازی پایانه صادراتی استان قزوین را صادر کنند.
حبیبی ادامه داد: پایانه صادراتی استان قزوین گرچه در الگوی کوچکی ساخته می‌شود، اما می‌تواند مشکل استان را لااقل در کوتاه مدت برطرف  کند.
لینک دانلود
حجم فایل

دیدگاه ها بسته شده اند .