خاله فر

نماینده مردم تاکستان در مجلس:

دولت به کشمش‌داران قزوین یارانه اختصاص دهد

شناسه خبر: 1288921 سرویس: استانها

کشمش

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خرید تضمینی محصولات کشاورزی گفت: دولت باید برای کشمش‌داران نیز یارانه در نظر بگیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، بهمن طاهرخانی ساعاتی قبل در سی و یکمین مراسم تجلیل از کشاورزان، تولیدکنندگان و بهره برداران بخش کشاورزی استان قزوین که با حضور استاندار قزوین، نماینده ولی فقیه در استان، فرماندر قزوین، نمایندگان مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی و جمعی از فعالین عرصه کشاورزی در قزوین برگزار شد، اظهار داشت: کشمش محصولی استراتژیک است که برای ترغیب به فعالیت در این عرصه و حمایت از کشمش داران استان قزوین دولت باید یارانه‌ای برای این کشاورزان در نظر بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: منطقه تاکستان در قزوین و ایران منطقه نمونه تولید انگور است و توانسته است در تولید انگور و کشمش رکورد خوبی از خود به ثبت برساند از این رو حمایت از این کشاورزان باید در دستور کار دولت قرار گیرد.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی افزود: کشاورزان سرمایه‌های اجتماعی بی نظیری برای کشور هستند چرا که در کنار تامین مواد غذایی و تضمین امنیت غذایی کشور در حوزه صادرات و نقدینگی نیز تاثیر گذار هستند.

طاهرخانی گفت: ارزآوری و صادرات محصولات کشاورزی نه تنها برای کشاورزان اقتصادی و به صرفه است بلکه در شرایط اقتصادی موجود سبب ایجاد گردش اقتصادی و نقدینگی در جامعه خواهد شد.

وی با اشاره به نقش تعاونی‌ها در فعالیت کشاورزان بیان کرد: ایجاد تعاونی‌های کشاورزی وابستگی به دولت را کاهش خواهد داد.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کشاورزی از مشاغل سختی است که تاثیر شگفتی در اقتصاد و اجتماع کشور دارد از این رو حمایت از این زنجیره از کشاورز تا بهره بردار و تولید کننده محصولات کشاورزی امنیت اقتصادی و انگیزه کاری برای این قشر ایجاد خواهد کرد.

طاهرخانی گفت: ایجاد تعاونی‌های فعال و مورد حمایت دولت در میتواند در موقع فروش محصول همراه با کشاورزان باشد و بار ناشی از خریدهای تضمینی دولت را کاهش دهد.

وی در پایان عنوان کرد: بزرگترین راه رسیدن به اقتصاد مقاومتی توجه جدی به بخش کشاورزی است و از این رو می‌توان تمرکز خوبی روی بخش کشاورزی ایجاد کرد.

انتهای پیام/

لینک دانلود
حجم فایل

دیدگاه ها بسته شده اند .