خاله فر

مجمع نمایندگان استان قزوین به همراه استاندار با اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور دیدار کردند.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز قزوین، معاون اول رئیس  جمهور در این نشست، قزوین را از مهمترین استان های صنعتی دیدار مجمع نمایندگان استان با معاون اول رییس جمهورکشور برشمرد و گفت: استان قزوین در صنعت کشور نقش محوری دارد و باید برای توسعه صنعت این استان برنامه جامعی تهیه شود.
اسحاق جهانگیری یکی از تنگناهای پیش روی توسعه استان قزوین را کمبود آب دانست و گفت : باید برای حل این مشکل و طرح های آبیاری کشاورزی از راهکارها و تدابیر مختلف استفاده کرد .
وی با اشاره به مسائل و مشکلات استان قزوین در بخش حمل و نقل گفت: اجرای طرح های مربوط به راه و راه آهن در استان قزوین از اهمیت فراوانی برخوردار است و باید این طرح ها جزو اولویت های استان قرار گیرد.
معاون اول رئیس جمهور افزود: سالانه حدود 850 هزار تا یک میلیون نفر فارغ التحصیل دانشگاهی جویای کار در کشور خواهیم داشت که حداقل نیمی از این جمعیت را زنان تشکیل می دهند و باید برای ایجاد فرصت های شغلی برای آنان چاره اندیشی کرد.
همتی استاندار قزوین هم در این دیدار گزارشی از اقدامات دولت در استان به خصوص در بخش های اشتغال ، توسعه صادرات و حل مشکل آب قزوین و توسعه آبیاری تحت فشار ارائه کرد.
داود محمدی رئیس مجمع نمایندگان استان هم در این نشست تغییر تقسیمات سیاسی استان را از جمله درخواست های مردم دانست و گفت: ارتقای بخش های محمدیه،الموت شرقی و غربی،طارم و کوهین به شهرستان و شهر اقبالیه به بخش و ارتقاء برخی روستاهای پرجمعیت به شهر از جمله خواسته هایی است که از چند سال پیش پیگیری شده است و باید هرچه سریعتر اجرایی شود.
وی با اشاره به تعطیلی واحدهای صنعتی استان و مشکل بیکاری کارگران به ویژه جوانان افزود: باید هرچه سریعتر خط ویژه اعتباری برای راه اندازی مجدد شرکت های نیمه فعال و تخصیص تسهیلات اقتصاد مقاومتی در مورد حل مشکلات واحدهای صنعتی استان در نظر گرفته شود.
رئیس  مجمع نمایندگان استان ، تقویت صادرات استان را از جمله موارد مهم برشمرد و خواستار اختصاص تسهیلات ویژه به منظور تقویت صادرات 150 هزار تنی مرغ و تخم مرغ استان قزوین شد.
وی تخصیص اعتبار برای احداث بیمارستان 700 تختخوابی استان را از جمله نیازهای قزوین برشمرد و خواستار رفع کمبود فضاهای درمانی شهرستانهای مختلف استان شد.
سیده حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس هم در این نشست رسیدگی به وضعیت صنایع استان،تسریع در اجرای راه الموت شرقی به تنکابن،ایجاد اشتغال و توجه به ظرفیت بالای بانوان استان را خواستار شد.
بهمن طاهرخانی نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود، خواستار انتقال خط راه آهن تاکستان به خارج از شهر ، بازگشایی بلوار درون شهری و حل مشکل تولیدکنندگان و فروشندگان کشمش شد.
لینک دانلود
حجم فایل

دیدگاه ها بسته شده اند .