خاله فر

چشمه ها و آبشخورهای مناطق حفاظت شده قزوین ضدعفونی و پاکسازی شد
قزوین – ایرنا – رئیس اداره حفاظت محیط زیست قزوین از ضدعفونی و پاکسازی چشمه ها و آبشخورهای مناطق حفاظت شده این شهرستان خبر داد.

جمشید کاووسی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای جلوگیری از احتمال سرایت بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک (PPR) تمامی آبشخورها و چشمه های اطراف منطقه حفاظت شده قزوین ضدعفونی و پاکسازی شده است.
وی ادامه داد: این طرح در راستای کنترل بیماری های مشترک از جمله طاعون نشخوار کنندگان کوچک و انگل های گوارشی و داخلی با همکاری اداره کل دامپزسکی استان قزوین اجرا شده است.
کاووسی با بیان اینکه آبشخورها با محلول کلر مناسب ضد عفونی شده اند، افزود: بیش از 50 درصد جمعیت حیات وحش در فصل گرما از چشمه های مشترک با دام های اهلی استفاده می کنند که این خود عامل بروز بیماری مشترک بین دام های اهلی و گونه های جانوری است.
وی اضافه کرد: تمامی چشمه‌ ها و آبشخورها از جلبک‌ ها، خزه‌ ها و شاخ و برگ درختان به طور کامل پاک سازی و سپس با محلول ضد باکتری، ضد ویروس و ضد قارچ مناسب ضدعفونی و تمیز شدند تا امکان انتقال هرگونه بیماری به صفر برسد.
استان قزوین دارای یک منطقه حفاظت شده به نام باشگل در شهرستان تاکستان با 25 هزار و 198 کیلومتر مربع وسعت و دو منطقه شکار و تیراندازی ممنوع الموت و طارم سفلی هر یک به ترتیب با وسعت 118 و 49 هزار کیلومتر مربع است.
همچنین دشت الله آباد، منطقه فتح آباد بوئین زهرا و منطقه کوهستانی عرشه کوه همگی در استان قزوین قابل تبدیل شدن به منطقه تیراندازی و شکار ممنوع هستند.
7390/8054*خبرنگار: گیتی سیمیاری**انتشار دهنده: رضا اسدی

لینک دانلود
حجم فایل

دیدگاه ها بسته شده اند .