خاله فر

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری – اخبار :: شرکت دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری قزوین با شرکت آلمانی همکاری می‌کند.

شرکت دانش‌بنیان “بسا پارس صنعت” مستقر در پارک علم و فناوری قزوین با شرکت Kratzer آلمان همکاری می‌کند.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، شرکت دانش‌بنیان “بسا پارس صنعت” یکی از واحدهای فناور مستقر در پارک علم و فناوری استان قزوین  است. در سال 1393 بنا به پیشنهاد این شرکت همچنین مشورت با سازمان صنعت، معدن و تجارت و موافقت پارک علم و فناوری قزوین طرح تبدیل استان به قطب تولید “توربوشارژر” در کشور آغاز شد.
قطعه توربوشارژر دارای تکنولوزی بسیار بالا بوده و تقریبا تمامی خودروهای روز دنیا به این فناوری مجهز شده‌اند چراکه به خودروسازان اجازه می‌دهد با استفاده از این فناوری به طور قابل ملاحظه‌ای مصرف سوخت و آلایندگی محصولات تولیدی خود را کاهش و در عین حال توان موتور را افزایش دهند.
ازاین رو واحد فناور و دانش‌بنیان بساپارس صنعت، همکاری خودر را با شرکت آلمانی Kratzer، جهت بومی‌سازی، تولید تجهیزات آزمون و تست قطعه توربوشارژر در کشور را پیگیری می‌کند تا در آینده، سایر تولیدکنندگان این قطعه نیز بتوانند محصولات خود را مورد سنجش قرار دهند.
مطابق توافق مسئولان، مقرر شده حداکثر تا پایان شهریورماه سال 1396 با راه اندازی خط تولید توربوشارژر و تجهیزات آزمون، قطعات مورد نیاز آن به طور کامل در داخل کشور هم‌بندی و روند امور اجرایی از سوی شرکت ایرانی دنبال شود.
گفتني است شرکت آلمانی Kratzer همکار بسیاری از خودروسازان معروف دنیا از قبیل Benz و Ford محسوب می‌شود که از این منظر، انتقال دانش فنی مناسبی به داخل کشور صورت می‌گیرد.
شرکت دانش‌بنیان مستقر در پارک علم و فناوری قزوین با شرکت آلمانی همکاری می‌کند

‌تصویر
لینک دانلود
حجم فایل

دیدگاه ها بسته شده اند .