خاله فر

راه اندازي کارخانه فراوري محصولات در تاکستان ضروري است

20 شهريور 1397 – 03:53:51 ب.ظ
راه اندازي کارخانه فراوري محصولات در تاکستان ضروري است

خبرگزاري آريا – قزوين – ايرنا – نماينده مردم شهرستان تاکستان در مجلس شوراي اسلامي گفت: با توجه به ظرفيت هاي کشاورزي تاکستان راه اندازي يک واحد فراوري محصولات در اين شهرستان ضروري است.

به گزارش ايرنا، بهمن طاهرخاني روز سه شنبه در نشست با صاحبان صنايع تاکستان که با حضور محسن صالحي نيا معاون امور صنايع وزير صنعت،معدن و تجارت در يکي از شرکت هاي توليدي اين شهرستان برگزار شد افزود:تاکستان در توليد کشمش و انگور رتبه اول و دوم کشور را دارد ولي با وجود اين ظرفيت و توانمندي حتي يک کارخانه فراوري ميوه و انگور نيز در آن مستقر نيست.
وي با بيان اينکه بايد زمينه فعاليت بخش خصوصي را بيشتر فراهم کنيم افزود: بسياري از واحدهاي توليدي استان گرفتار بوروکراسي هاي اداري هستند که بايد با هم افزايي دستگاه ها اين گير و دارها رفع شود.
طاهرخاني با اشاره به وضعيت اقتصادي کشور يادآور شد: با آغاز جنگ اقتصادي دشمنان يک شوک به اقتصاد و تجارت کشور وارد شده است ولي قطعا ايران اسلامي از اين مرحله حساس نيز با موفقيت عبور خواهد کرد.
وي با بيان اينکه ميان سرمايه گذار و سرمايه دار تفاوت وجود دارد افزود: يک سرمايه گذار در اين شرايط سخت به فکر معيشت و اقتصاد کشور و حفظ سرمايه ها و منابع مالي ايران است درحاليکه يک سرمايه دار تنها به منافع خود مي انديشد و بايد در اين شرايط از فعاليت هاي مفيد سرمايه گذاران قدرداني کرد.
اين نماينده مجلس اضافه کرد: آماده ايم اگر خلا قانوني براي حمايت از واحدهاي توليدي وجود دارد آن را در مجلس شوراي اسلامي بررسي کرده و براي رفع مشکلات صنايع گام هاي بلندي را برداريم.
شهرستان تاکستان با مرکزيت شهري به همين نام در 45 کيلومتري غرب قزوين قرار دارد.

لینک دانلود
حجم فایل

دیدگاه ها بسته شده اند .