خاله فر

طهماسبی اعلام کرد:

پرداخت 100 درصدی خسارت بیمه محصولات کشاورزی با 1350 میلیارد تومان

سرمازدگی

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی ۱۳۵۰ میلیارد تومان برای پرداخت ۱۰۰ درصدی خسارت بیمه‌شدگان تخصیص داده‌شده و یک تکلیف قانونی است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، محمدعلی طهماسبی معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی در سفر به استان قزوین ضمن دیدار با زاهدی استاندار قزوین، داود محمدی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی و فاطمه خمسه رئیس سازمان جهاد کشاورزی دیدار و گفت‌وگو کرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در بازدید از باغات سرمازده بخش ضیاآباد شهرستان تاکستان و اسفرورین، شال و ارداق به همراه بهمن طاهرخانی نماینده مردم تاکستان در مجلس، روح‌الله بابایی صالح نماینده مردم بوئین‌زهرا و آوج و رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: تغذیه مناسب و رسیدگی به‌موقع می‌تواند بخشی از درختان را برگرداند.

وی با اشاره به اینکه بیمه درختان و باغات نقش بسزایی در تأمین بخشی از خسارت باغات دارد، اضافه کرد: نمایندگان مجلس در بودجه سال جاری دولت را مکلف کردند که 100 درصد اعتبار تخصص داده‌شده برای بیمه محصولات کشاورزی را پرداخت کند که در سال زراعی جدید این مصوبه اعمال می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: در این مصوبه مجلس ۱۳۵۰ میلیارد تومان برای پرداخت ۱۰۰ درصدی خسارت بیمه‌شدگان تخصیص داده و یک تکلیف قانونی است.

طهماسبی با اشاره به طرح‌های این معاونت برای توسعه کشت درختان مقاوم برای استفاده از شیوه‌های نوین در باغداری اشاره کرد و یادآور شد: دانش بومی بر دانش علمی می‌چربد باید از هر روش‌های جدید و ابتکاری برای تولید محصول استفاده کرد.

وی بر استفاده از ارقام مقام و همچنین پیوند درختان دیر گل با درختان قدیمی را از روش‌های کاهش خسارت سرمازدگی برشمرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی به‌ضرورت تأسیس صندوق توسعه کشاورزی در تاکستان با محوریت محصول انگور اشاره کرد و گفت: صندوق کشمش تاکستان یک اقدام خوب برای حمایت از تولیدکنندگان و باغداران است.

طهماسبی با اشاره به اینکه صندوق؛ یک بانک خصوصی برای حمایت از کشاورزان است، عنوان کرد: باغات تاکستان با همکاری و هماهنگی صندوق می‌توانند به‌صورت یکجا بیمه شوند.

انتهای پیام

لینک دانلود
حجم فایل

دیدگاه ها بسته شده اند .