خاله فر

قزوین رتبه نخست کشور در تولید انگور تازه‌خوری را دارد

عضو هیأت‌مدیره شرکت تعاونی روستایی باغداران تاکستان:
قزوین رتبه نخست کشور در تولید انگور تازه‌خوری را دارد
عضو هیأت‌مدیره شرکت تعاونی روستایی باغداران تاکستان گفت: استان قزوین با داشتن بیش از 33 هزار هکتار باغ انگور، رتبه نخست کشور از نظر تولید انگور تازه‌خوری، کشمش و تیزابی را دارد.

وحید طاهرخانی در گفت وگو با خبرنگار فارس در قزوین با بیان اینکه شرکت تعاونی روستایی باغداران تاکستان بزرگ ترین شرکت تعاونی باغداران در سطح کشور است، اظهار داشت: این شرکت تعاونی در سال 1366 با بیش از هفت هزار و 500 نفر عضو تأسیس شد.

وی افزود: استان قزوین با داشتن بیش از 33 هزار هکتار باغ انگور، رتبه اول کشور از نظر تولید انگور تازه خوری، کشمش و تیزابی را دارد.

عضو هیأت‌مدیره شرکت تعاونی روستایی باغداران تاکستان با تأکید بر اینکه نبود بازار کشمش موجب عدم ثبات قیمت این محصول شده است، گفت: وجود واسطه‌گران موجب شده تا کشمش تاکستان به شهرهای همجوار رفته و از آنجا به کشورهای همسایه صادر می‌شود.

طاهرخانی نبود بیمه باغات انگور و بیمه کشاورزان و باغداران را مهم‌ترین مشکلات باغداران تاکستان برشمرد و افزود: این محصول در چند سال اخیر به دلیل سرمازدگی بهاره و اخلال در بازارهای هدف صادراتی با چالش‌هایی مواجه شده است.

این مسؤول خاطرنشان کرد: این شرکت تولید و توزیع کود شیمیایی و فروش انواع سموم به قیمت مناسب به کشاورزان منطقه را برعهده دارد.

عضو هیأت‌مدیره شرکت تعاونی روستایی باغداران تاکستان یادآور شد: در راستای حل مشکلات و حمایت از باغداران تاکستان به همت استانداری قزوین، جهاد کشاورزی و سازمان تعاون روستایی استان صندوق کشمش در شهرستان تاکستان راه‌اندازی شده است.

لینک دانلود
حجم فایل
دیدگاه شما

شما باید وارد سایت شده باشید تا بتوانید دیدگاه خود را ثبت کنید .