خاله فر

40 هکتار از اراضی منطقه حفاظت شده باشگل طعمه حریق شد

قزوین-ایرنا-رئیس اداره حفاظت محیط زیست تاکستان گفت: بر اثر بی مبالاتی و سهل انگاری افراد ناشناس حدود 40هکتار از مراتع منطقه حفاظت شده باشگل در این شهرستان دچار حریق شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین،محمد جلیلوند افزود: پس از اطلاع از حریق مراتع منطقه حفاظت شده باشگل، ماموران یگان حفاظت محط زیست شهرستان و منطقه حفاظت شده باشگل به همراه بومیان منطقه به محل اعزام و بعد از 2 ساعت تلاش موفق به مهار آتش شدند.
جلیلوند، ضمن قدردانی از افراد شرکت کننده در این عملیات، خاطر نشان کرد: علت این آتش سوزی عامل انسانی بوده و در دست بررسی است و پس از شناسایی عاملان، آنها تحویل محاکم قضایی شده و به شدت با آنها برخورد خواهد شد.
وی در پایان از مردم که در ایام تعطیلات تابستان برای تفریح به طبیعت می روند خواست در حفظ طبیعت و محیط زیست کوشا باشند.
شهرستان تاکستان به مرکزیت در غرب استان قزوین قرار دارد.
استان قزوین دارای یک منطقه حفاظت شده به نام باشگل در شهرستان تاکستان با 25 هزار و 198 کیلومتر مربع وسعت و 2 منطقه حفاظت شده الموت و طارم سفلی به ترتیب هر یک با وسعت 118 و 49 هزار کیلومتر مربع می باشد.
همچنین دشت الله آباد، منطقه فتح آباد بوئین زهرا و منطقه کوهستانی عرشه کوه همگی در استان قزوین قابل تبدیل شدن به منطقه تیراندازی و شکار ممنوع هستند.
7390*3013
خبرنگار: گیتی سیمیاری ** انتشار دهنده : رضا اولادی

لینک دانلود
حجم فایل

دیدگاه ها بسته شده اند .