خاله فر

فرماندار تاکستان:

تکمیل پارک جنگلی ۱۰۷ هکتاری تاکستان تسریع شود

شناسه خبر: 1432977 سرویس: استانها

مسافران نوروزی در پارک جنگلی النگدره - گرگان

فرماندار تاکستان گفت: با توجه به کمبود سرانه فضای سبز شهرستان تاکستان ضرورت دارد تا پروژه پارک جنگلی ۱۰۷ هکتاری تاکستان به سرعت تکمیل شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، سیاوش طاهرخانی صبح امروز در جریان بازدید مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین از پروژه پارک جنگلی 107 هکتاری تاکستان اظهار داشت: پارک جنگلی 107 هکتاری تاکستان از سال 88 آغاز شده و تا کنون 52 هکتار از آن با کاشت بیش از 15 هزار اصله نهال 75 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی افزود: متأسفانه سرانه فضای سبز شهرستان تاکستان بسیار پایین و غیر قابل قبول است و ضرورت دارد تا پروژه پارک جنگلی 107 هکتاری تاکستان به سرعت تکمیل شود.

فرماندار تاکستان با بیان اینکه میزان اعتبار پروژه آبیاری تحت فشار این پارک 7 میلیارد ریال برآورد شده است عنوان کرد: ضرورت دارد تا منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین در اسرع وقت نسبت به تأمین اعتبار و تکمیل این پروژه اقدام نماید.

همچنین بر اساس توافقی که میان فرمانداری تاکستان و منبع طبیعی استان صورت گرفت مقرر شد مقررگردیددرخصوص واگذاری پارک مذکور در غالب قرارداد ماده 3 به پیمانکار واجد شرایط پیگیری های لازم از طریق اداره کل منابع طبیعی استان قزوین و فرمانداری شهرستان تاکستان معمول گردد.

در پایان محمدی رئیس اداره منابع طبیعی و ابخیزداری شهرستان تاکستان اظهار کرد؛جهت تامین آب پارک شهدا از طریق اداره منابع طبیعی شهرستان پیگیری های لازم معمول و درصورت تصویب اعتبارات لازم در بودجه سال جاری پروژه انتقال آب از چاه شماره یک تاکستان به پارک شهدا نیز آغاز خواهد شد.

لینک دانلود
حجم فایل

دیدگاه ها بسته شده اند .