خاله فر

معاون استاندار قزوین:

منطقه ویژه اقتصادی در تاکستان ایجاد می شود

شناسهٔ خبر: 4024859 –
قزوین- معاون هماهنگی اقتصادی و توسعه منابع استانداری قزوین گفت: برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در تاکستان و منطقه کشاورزی صادرات محور در استان پیگیری لازم انجام می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، منوچهر حبیبی روز شنبه در جلسه بررسی ایجاد مرکز اقتصادی در مرکز سرمایه گذاری استان قزوین گفت: در خصوص طرح موضوع ایجاد مناطق اقتصادی باید از طرح مسائل پراکنده خودداری کرد و با نگاه کارشناسی برای تحقق اهداف پی شبینی شده اقدام کرد.

وی افزود: مبنای ما در جهت گیری سرمایه گذاری های جدی باید فقط سند امایش باشد تا دچار مشکل نشویم.

حبیبی اظهارداشت: قزوین از اولین استانهای است که نسبت به تهیه سند آمایش اقدام کرده که در آن همه بایدها و نبایدها دیده شده و بر همین اساس بسیاری از طرح های بزرگ که با این سند هماهنگ نبود مورد قبول واقع نشد و از این پس هم باید همین گونه رفتار کنیم.

معاون هماهنگی اقتصادی و توسعه منابع استاندار قزوین تصریح کرد: سند آمایش به عنوان یک سند کارشناسی باید مورد توجه همه مسئولان و سرمایه گزاران باشد تا بتوانیم در مسیر درستی حرکت کرده و اهدافمان را پیاده کنیم.

منطقه آزاد در قزوین نداریم/ منطقه اقتصادی راه اندازی می شود

حبیبی در ادامه گفت: مدتهاست تعاریف متعدد و متنوعی از ایجاد منطقه آزاد، منطقه ویژه، بندر خشک و منطقه کشاورزی ارائه شده که هر کدام بار معنایی و تشکیلات خاصی دارد که باید بر اساس ویژگی های استان برای خود طرح اقتصادی تعریف کنیم.

وی اظهارداشت: مرکز خدمات سرمایه گذاری استان باید طرح ها را بر اساس توانمندی و ظرفیت قانونی استان پیگیری کند تا بتوانیم طرح های مهم و اساسی را اجرا کنیم.

منطقه ویژه اقتصادی تاکستان را پیگیری می کنیم

حبیبی گفت: در حال حاضر موضوع ایجاد «منطقه ویژه اقتصادی تاکستان» در اولویت است که به صورت کارشناسی دنبال می شود که در این راستا ۳۰ طرح مشابه در مجلس مطرح شده که همه آنها از دستور خارج شده اما هنوز رد نشده و باید با پیگیری بتوانیم آن را اجرایی کنیم.

وی اضافه کرد: سه نقطه در دشتابی، کوهین و بویین زهرا برای طرح اقتصادی منطقه کشاورزی صادرات محور پیشنهاد شده که جهاد کشاورزی باید آن را پیگیری کند.

حبیبی اظهارداشت: راه اندازی هاب لجستیک، پایانه کانتینری، در دستور کار است که امیدواریم برای اجرای ان همکاری لازم از سوی دستگاهها انجام شود.

لینک دانلود
حجم فایل

دیدگاه ها بسته شده اند .