خاله فر

اولین دامنه تاکستانیها ||| برای من و تو و ما

هاست ارزان

آبگیری سد نهب تا پایان امسال

کد خبر: ۱۷۸۲۰۸۳
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۶ – ۱۱:۴۴
قزوین:

آبگیری سد نهب تا پایان امسال

به گفته استاندار قزوین؛ سد نهب تا پایان امسال آبگیری می‌شود.
به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز قزوین، فریدون همتی استاندار قزوین در سفر به تاکستان و در دیدار با آیت الله اسلامی امام جمعه  این شهر گفت: اجرای پروژه های آبخیزداری و احداث سد از جمله مهمترین اقدامات و راه های اساسی برای مهار آب های سطحی است که احداث دو سد نهب و بالاخانلو در استان در این راستا صورت می گیرد.
فریدون همتی  تصریح کرد: با ساماندهی صندوق توسعه کشمش در شهرستان تاکستان ۳۰۰میلیارد ریال به این صندوق اختصاص یافته که تاکنون ۲۰۰میلیارد ریال به صندوق توسعه کشمش واریز شده است.
استاندار اضافه کرد: برای تقویت تولید و اشتغال به دنبال استقرار سایت دو خودروسازی بزرگ در قزوین و شهرک صنعتی خرمدشت هستیم که در صورت موافقت، بخش صنعت متحول خواهد شد.

خط راه‌آهن از شهرستان تاکستان انتقال یابد

خط راه‌آهن از شهرستان تاکستان انتقال یابد

شناسه خبر: 1502000 سرویس: استانها

آیت الله علی اسلامی

امام جمعه تاکستان گفت: متاسفانه به سبب عبور خط راه‌آهن از داخل شهر سالانه شاهد چندین اتفاق تلخ و فوت شهروندان هستیم که این موضوع باید هر چه سریع‌تر بررسی و پیگیری شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، آیت‌الله علی اسلامی صبح امروز در دیدار با استاندار قزوین که به مناسبت هفته دولت صورت گرفت اظهار داشت: هفته دولت فرصتی مناسب برای بیان عملکرد دولت‌مردان بوده و مسئولان باید در جهت تحقق اهداف نظام تلاش کنند.

وی بیان کرد: نگاه ویژه مسئولان استانی به مشکلات مردم در شهرستان‌ها اقدامی شایسته و حائز اهمیت است چرا که خدمت به مردم اولویت نخست مدیران و مسئولان به شمار می‌رود.

امام جمعه تاکستان خاطرنشان کرد: یکی از مشکلات جدی مردم تاکستان عبور خط راه‌آهن از داخل این شهرستان بوده که مشکلات جدی در پی دارد و مسئولان باید در این زمینه تصمیمی درست اتخاذ کرده و مسئله را برطرف کنند.

اسلامی افزود: متاسفانه به سبب عبور خط راه‌آهن از داخل شهر سالانه شاهد چندین اتفاق تلخ و فوت شهروندان هستیم که این موضوع باید هر چه سریع‌تر بررسی و پیگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: با انتقال خط راه‌آهن چندین هکتار زمین در تاکستان آزاد می‌شود که می‌توان در اجرای طرح‌های تولیدی و اقتصادی از این ظرفیت استفاده کرد.

امام جمعه تاکستان ادامه داد: مشکلات حوزه انگور و کشمش کشاورزان تاکستانی دیگر مسئله جدی در این شهرستان بوده که امیدواریم مسئولان نسبت به برطرف این مسائل اهتمام ویژه‌ای داشته و شاهد تقویت بخش کشاورزی و همچنین رونق اقتصاد در تاکستان باشیم.

انتهای پیام/

سد نهب تا پایان سال جاری آبگیری می شود

سد نهب تا پایان سال جاری آبگیری می شود | استانداري قزوين

سد نهب تا پایان سال جاری آبگیری می شود

4 شهريور, 1396 – 12:35 — خورشیدی
استاندار:
سد نهب تا پایان سال جاری آبگیری می شود
20میلیارد تومان اعتبار به صندوق توسعه کشمش تاکستان واریز شده است
استاندار قزوین اظهار داشت:با تامین اعتبار مورد نیاز سد نهب در تاکستان با ظرفیت ۱۲۰ میلیون مترمکعب را تا پایان سال جاری آبگیری می شود.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

“فریدون همتی”  در جریان سفر به شهرستان تاکستان به مناسبت هفته دولت در دیدار با آیت الله اسلامی امام جمعه تاکستان و نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری افزود:اجرای پروژه های آبخیزداری و احداث سد از جمله مهمترین  اقدامات و راه های اساسی برای مهار آب های سطحی است که احداث دو سد نهب و بالاخانلو در استان در همین راستا صورت می گیرد.
وی در ادامه به اقدامات صورت گرفته در خصوص ساماندهی صندوق توسعه کشمش شهرستان تاکستان اشاره کرد و گفت:با اقدام های صورت گرفته 300 میلیارد ریال به صندوق توسعه کشمش شهرستان تاکستان اختصاص یافته که از این رقم تاکنون 200 میلیارد ریال به این صندوق واریز شده است.
استاندار در ادامه بیان داشت: امیدواریم با ساماندهی این صندوق، مشکلات مربوط به خرید کشمش از تولیدکنندگان تاکستانی در سال های آینده را ساماندهی کنیم.
وی اضافه کرد: برای داربستی کردن 30 هزار هکتار از باغ های انگور استان در حال برنامه ریزی هستیم که تولید کشمش استان را از 300 هزار تن به 900 هزار تن افزایش خواهد داد.
همتی افزود: داربستی کردن یک هزار هکتار از باغ های انگور در استان را در سفر دولت تعهد کرده ایم ولی چون این کار با منابع دولتی زمان زیادی طول خواهد کشید به دنبال جذب سرمایه گذار و حضور مردم در این بخش هستیم.
استاندار قزوین گفت: اجرای یک هزار هکتار گلخانه را در نودهک شهرستان تاکستان آغاز کرده ایم که برای افزایش تولید و اشتغال استان بسیار مفید و موثر خواهد بود.
وی ادامه داد: در راستای تقویت تولید و اشتغال در استان، به دنبال استقرار سایت خودروسازی ایرانخودرو و پژو در قزوین و شهرک صنعتی تاکستان هستیم که در صورت توفیق،حوزه صنعت و کشاورزی این شهرستان متحول خواهد شد.
همتی در پایان خاطر نشان کرد: آبگیری سد نهب تاکستان تا پایان سال انجام خواهد شد که از جمله طرح های بزرگ این شهرستان به شمار می رود.

لیست کانالهای فعال و غیر فعال شهرستان تاکستان تا اول شهریورماه1396

:::::: اسپانسر  :::::::

https://t.me/takestaneman             

 

رتبه کانال موضوع کانال نام کانال ادرس کانال تعداد عضو
1 علمی انگور و کشمش ایران https://t.me/angorIran 10400
2 خبری  خبری بخش ضیاءآباد https://t.me/ziaNN 2520
3 نوستالژی سیادن تاتون https://t.me/siyadenij 2420
4 خبری خبر فوری تاکستان https://t.me/takkhabar 2000
5 خبری-دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تاکستان https://t.me/tiauch 1740
6 ورزشی-شخصی  حمیدرضا طاهرخانی https://t.me/hamidreza_taherkhani_37 1650
7 مذهبی رسمی هیأت مکتب العباس(ع) https://t.me/maktabalabbas123 1310
8 نوستالژی ايران فيلم تاكستان https://t.me/IRAN_FILM_TAKESTAN 1240
9 مشاوره ” گروه مشاوره پدرام “ https://t.me/counsellingpedram 1015
10 خبری تات نیوز https://t.me/tat_news 1005
11 خبری-دولتی تاکستان.اخبارآموزش وپرورش https://t.me/medu_tak 890
12 سیاسی-ورزشی حاج بهمن طاهرخانی https://t.me/bahmantaherkhani 825
13 خبری ?شنستق سفلی? https://t.me/shenastagh 825
14 خبری-دولتی سلام تاكستان https://t.me/salamtakestan 565
15 ورزشی اخبار فوتبال و فوتسال تاکستان https://t.me/footballtakestan 515
16 اطلاع رسانی -کاریابی فرصتهای شغلی کاریابی میعاد https://t.me/karyabimiaad 454
17 تور مسافرتی تورهای تخفیف دار https://t.me/takestangasht028 390
18 علمی مجتمع فنی مهندسی کشاورزی حداد https://t.me/khadamat_haddad 370
19 سیاسی توسعه تاکستان https://t.me/taktek 365
20 موسیقی ?کانال “”سعید طاهرخانی””? https://t.me/saeidtaherkhani121 345
21 ورزشی Novin Gostar Takestan https://t.me/NGT1394novingostar 330
22 تور مسافرتی تورهای لحظه اخری https://t.me/takparvaz 310
23 مشاوره مشاور من (مرکز مشاوره احسان) https://t.me/ehsanclinic 295
24 مذهبی محفل مکتب الزهرا(س)تاکستان https://t.me/mahfel_maktab_zahra 290
25 مذهبی هيأت مهدی آل محمد(ص) تاکستان https://t.me/mahdialmohamad 260
26 ورزشی-دولتی هیئت والیبال شهرستان تاکستان https://t.me/VolleyballTakestan 240
27 ورزشی باشگاه فرهنگی ورزشی آراد تاکستان https://t.me/FCAradTak 235
28 ورزشی-دولتی ✌️ورزش و جوانان تاکستان✌️ https://t.me/varzeshtak 230
29 هنری شبکه تات https://t.me/mojgostartat 205
30 فرهنگی موسسه ندای امید https://t.me/nedaomid 200
31 فرهنگی ??ندای تاکستان https://t.me/nedayetak 195
32 خبری تاکستان از نگاه دیگر https://t.me/takestan20 170
33 خدماتی امدادخودرو(کانونیان)استان قزوین https://t.me/Qazvinemdad 140
34 فرهنگی طلوع مهربانی https://t.me/tolomehrabani 115
35 متفرقه تاکستانی ها -شهر عشق https://t.me/takestanihaa 110
36 فرهنگی-دولتی فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکستان خصوصی 106
37 ورزشی اخبار کاراته شهرستان تاکستان https://t.me/karatetakestan 100
38 دولتی جمعیت هلال احمر تاکستان https://t.me/helalahmartak 95
39 خبری کانال تاکستان من https://t.me/takestaneman 55
40 آموزشی مؤسسه ملی زبان انگلیسی NIEL https://t.me/takestanniel 35
41 خبری-دولتی شورای تاکستان https://t.me/shorayetakestan 25
42 مذهبی کمیته خادمین شهدای شهرستان تاکستان https://t.me/khademtak 15
43 دولتی روابط عمومی راه وشهرسازی تاکستان https://t.me/takstsnmrud 11
44 ورزشی هیات تیراندازی تاکستان https://t.me/takshooting 2

عملیات ساماندهی و مرمت آب انبار تاریخی لوشکان آغاز شد

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری قزوین:

عملیات ساماندهی و مرمت آب انبار تاریخی لوشکان آغاز شد

 
شناسهٔ خبر: 4066737 –
قزوین- مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین گفت: در راستای حفاظت از ابنیه ارزشمند تاریخی، عملیات اجرایی ساماندهی و مرمت آب انبار تاریخی روستای لوشکان اغاز شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی قزوین، محمد علی حضرتی با اشاره به اهمیت آثار تاریخی و محوطه‌های پیش از تاریخ بخش اسپرورین گفت: بخش اسپرورین از توابع شهرستان تاکستان یکی از حوزه‌های تمدنی دشت قزوین و حلقه ارتباطی تمدن‌های گمشده مستقر در تاکستان و بوئین زهرا به شمار می‌رود که با وجود آثار مهمی چون تپه‌های باستانی و محوطه‌های پیش از تاریخ، آب انبار تاریخی لوشکان، حصار یاری آباد و … می‌تواند به عنوان یکی از حوزه‌های مهم گردشگری استان تعریف شود.

حضرتی افزود: آب انبار تاریخی روستای لوشکان از توابع بخش اسپروین از آثار تاریخی متعلق به دوره قاجار است که با توجه به قدمت این اثر، حفاظت، نگهداری و انجام اقدامات رفع خطر مرمتی جهت جلوگیری از وارد آمدن آسیب‌های بیشتر به آن حائز اهمیت است.

حضرتی با اشاره به آغاز عملیات مرمت و ساماندهی این بنای تاریخی اظهار داشت : عملیات مرمت و ساماندهی این بنای تاریخی شامل برداشت بافت نامتعارف ساخته شده با آجر سه سانتی، اجرای مجدد سر در راه شیر، آوار برداری بام راه شیر، آوار برداری بام مخزن، خندان کردن بندهای آجری، اجرای دوغاب گچی دو لایه، تسطیح و شیب بندی با پوکه معدنی، اجرای اندود سیمان، اجرای اندود عایق رطوبتی، اجرای آجر فرش روی بام و ساخت دیواره غربی مخزن آب انبار و دیواره شمالی پا شیر از اواخر مرداد ماه با تامین هزینه‌ای بالغ بر یک میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی میراث فرهنگی تحت نظارت کارشناسی و فنی مهندس مهران یعقوبی آغاز گردید و هم اکنون در حال اجرا است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان قزوین در پایان یادآور شد: امیدواریم باساماندهی و مرمت این آثار بتوانیم گام مهمی در راستای حفاظت و نگهداری از مواریث ارزشمند تاریخی – فرهنگی و تقویت فرصت‌های گردشگری استان برای رسیدن به توسعه پایدار برداریم.

خوش آمدی بابا جان

دیدار دختر با پدر شهیدش پس از 34 سال

 خوش آمدی بابا جان

با شناسایی پیکر روحانی شهید «جمشید آقاجانی» خانواده این شهید پس از 34 سال با پیکر شهیدشان در معراج شهدای تهران دیدار کردند.

تنها فرزند شهید جمشید آقاجانی 15 ماهه بود که پدرش پیشانی‌اش را بوسید و رفت جبهه و این آخرین باری بود که بوسه گرم پدر را بر صورت خود احساس می‌کرد. بعد از آن تمام روزهایش به رنگ بی‌خبری و انتظار بود چون نه خبر شهادتی برایش آمد و نه خبر سلامتی. دیگر هیچ اثری از پدر نبود. سال‌ها با همان قاب عکس پدر که با لباس زیبای روحانیت دختر را در آغوش گرفته است زندگی کرد و پدر را با همان لباس و قامت زیبا تصور کرد. هرچند پدر همیشه در رؤیاهایش زنده بود و با او حرف می‌زد اما رنج بی‌خبری و انتظار همه روزهای کودکی و جوانی‌اش را پر کرده است. 34 سال از آن روزها می‌گذرد و دخترک 15 ماهه پدر حالا خودش یک مادر است. وقتی برایش خبر می‌آورند که استخوان‌های پدر پیدا شده، لباس‌های سفید احرامش را می‌پوشد و برای دیدار با پدر راهی معراج شهدا می‌شود.
به گزارش تسنیم، فرزند شهید آقاجانی درباره علت سپیدپوش شدنش برای دیدار پدر، می‌گوید: «دوست داشتم پاک‌ترین و زیباترین لباسم را بعد از 34 سال برای دیدار با پدرم بپوشم، دیدم به غیر از لباس احرامم که دو سال پیش در حج تمتع پوشیده بودم لباس زیباتر و پاک‌تری ندارم.»
روحانی شهید جمشید آقاجانی، پنجم اردیبهشت 1338، در روستای نرجه از توابع شهر تاکستان به دنیا آمد.
وی پس از تحصیلات مقدماتی به فراگیری علوم دینی و حوزوی پرداخت. سال 1358 ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد. او ساکن قزوین بود و به عنوان بسیجی در جبهه حضور یافت تا اینکه 15 اسفند 1362، در عملیات خیبر و در جزیره مجنون عراق به شهادت رسید اما اثری از پیکرش به دست نیامد. پیکر مطهر این شهید سرانجام در جریان عملیات تفحص کشف و هویتش از طریق آزمایشات DNA شناسایی شد. قرار است پیکر شهید آقاجانی در زادگاهش واقع در10 کیلومتری تاکستان به خاک سپرده شود.
پدر شهید 12 سال پیش فوت کرد اما مادر شهید در قید حیات است.

افتتاح سینما ارشاد تاکستان با دو فیلم تاپ

با درود به همه همشهریان عزیز

روابط عمومی اداره ارشاد و سخنگوی انجمن سینمای جوان شهرستان تاکستان از افتتاح سینمای تاکستان در روز دوم شهریور 1396 خبر داد.

در همین رابطه دو فیلم پرفروش نهنگ عنبر 2 که با استقبال بی نظیر سینماهای کشور مواجه شده و فیلم با کلاس اکسیدان در دو روز به روی پرده خواهند رفت.

فیلم نهنگ عنبر 2 در دو سانس 18-20 و 20-22 روز دوم شهریور روی پرده می رود.

همچنین فیلم اکسیدان هم در دو سانس 18-20 و 20-22 روز سوم شهریور روی پرده سینما ارشاد خواهد  رفت.

لازم به توضیح می باشد که امکانات سینمای فوق برای اولین بار می باشد که در شهرستان تاکستان قرار است به دید عموم گذاشته شود صدای دالبی و تصویر عریض دیجیتال با کیفیت 4K .

برای تهیه بلیط می توانید باجه های روزنامه فروشی تاکستان( اداره پست-15خرداد و هفده شهریور) اقدام نمایید.

شماره پشتیبانی :   09398817767   و 02835242997

سند آمایش استان ملاک توسعه قزوین قرار گیرد

معاون استاندار قزوین:

سند آمایش استان ملاک توسعه قزوین قرار گیرد

شناسه خبر: 1493235 سرویس: استانها

ساخت و ساز غیر مجاز

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: توسعه استان تنها باید بر مبنای سند توسعه استان قرار گیرد این در حالی است که تقاضای سرمایه‌گذاری‌ زیادی در خارج از این سند وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، علی فرخزاد در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان قزوین که در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد اظهار داشت: توسعه استان قزوین تنها باید بر اساس سند آمایش استان باشد و هیچ تقاضای سرمایه‌گذاری خارج از این سند پذیرفته نیست.

وی افزود: سند آمایش استان به صورت کاملا علمی با کمک اساتید برجسته دانشگاه شهید بهشتی انجام و تمامی مسائل از قبلی شهرسازی، زیست محیطی و غیره در آن بررسی شده است.

معاون عمرانی استاندار قزوین با بیان اینکه توسعه استان بدون توجه به سند آمایش سرزمین می‌تواند در آینده مشکلات عدیده‌ای را برای استان به وجود آورد تصریح کرد: سرمایه‌گذاران در هر کدام از حوزه‌های انرژی‌های نو، واحدهای صنعتی و تولیدی و دامپروری در هرمکانی که زمین دارند متقاضی هستند که این موضوع متناسب با تصمیم گیری‌های آمایشی نیست.

فرخزاد تأکید کرد: برای برنامه‌ریزی درست در مسیر توسعه باید هم متناسب با تصمیم‌های سند آمایش عمل کرده و هم رغبت و تمایل سرمایه‌گذار را در نظر بگیریم تا به نتایج بهتری دست یابیم.

معاون عمرانی استاندار قزوین با اشاره به اینکه سند آمایش استان آمار درستی از مسائل مختلف دارد اما باید برای مشکلات استان آسیب‌شناسی دقیقی نیز داشته باشیم به طور مثال هم اکنون پنج هزار ساخت و ساز غیر مجاز در زمین‌های روستایی قزوین انجام شده و این سند باید برای برطرف کردن این موارد و جلوگیری از این رویه برنامه‌ریزی درستی داشته باشد.

وی همچنین بر توجه دقیق به مسائل حوزه فرهنگی نیز در این سند تاکید کرد و افزود: توسعه استان قزوین در تمام ابعاد بدون توجه به سند آمایش امکان پذیر نیست.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین افزود: برای رسیدن به توسعه پایدار باید اعتقاد و اعتماد بین مدیران، مردم و سرمایه‌گذاران برای اجرای سند آمایش استان شکل گیرد وگرنه تمام موارد دقیق مطرح شده در سند در مرحله کاغذ مانده و اجرایی نمی‌شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قزوین نیز در ادامه این نشست اظهار داشت: در سند آمایش که قزوین اولین استانی است که این سند را اجرایی کرده است،قزوین به هشت منطقه تقسیم شده که منطقه یک، دو و سه شهرستان قزوین، منطقه چهار آبیک، منطقه پنج دشت مرکزی،منطقه 6 بوئین زهرا،منطقه هفت تاکستان و منطقه هشت آوج را در بر می‌گیرد.

ابوالفضل یاری گفت: برای تهیه این سند با همکاری اساتید دانشگاه شهید بهشتی نقشه‌های مختلف از جمله برآورد ظرفیت برد مناطق استان،نقشه‌های ریسک استان، مکان‌یابی مکان‌های بهینه استقرار نیروگاه خورشیدی و برآورد توان اکولوژیک استان تهیه شده است.

وی افزود: به طور مثال در تهیه نقشه‌های مربوط به استقرار نیروگاه انرژی خورشیدی نقشه‌ها نشان می‌دهد علاوه بر منطقه آبیک که تقاضاهای فراوانی برای استقرار نیروگاه دارد، قسمت‌های جنوبی بوئین زهرا،طارم سفلی و حتی تاکستان قابلیت سرمایه‌گذاری برای استقرار نیروگاه خورشیدی را دارند.

در پایان این نشست روسای دانشگاه علوم پزشکی،اداره کل حفاظت محیط زیست،شرکت آب منطقه‌ای، سازمان جهاد کشاورزی و مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین پیشنهادهای خود را در اجرای سند آمایش استان قزوین مطرح کردند.

انتهای پیام/

واگذاری پروژه کمپ گردشگری تاکستان به سرمایه‌گذار بخش خصوصی

واگذاری پروژه کمپ گردشگری تاکستان به سرمایه‌گذار بخش خصوصی

سرمایه‌گذاری

در راستای تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های نیمه تمام گردشگری و بهره‌مندی گردشگران از فضاهای اقامتی و پذیرایی سطح استان، پروژه کمپ گردشگری تاکستان با 80 درصد پیشرفت فیزیکی به سرمایه‌گذار بخش خصوصی واگذار می‌شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قزوین،«محمدعلی حضرتی» ضمن اعلام این خبر با تأکید بر ضرورت بهره‌گیری از ظرفیت‌های استانی برای اسکان و ماندگاری مسافران گفت: احداث و راه‌اندازی کمپ‌های گردشگری در نقاط پرتردد و گردشگرپذیر استان علاوه‌بر ایجاد زمینه اشتغالزایی، مکان مناسبی برای اسکان موقت و ارزان قیمت مسافران و تأمین بخشی از نیازهای گردشگران ورودی به استان را فراهم می‌آورد.

وی با اشاره به روند ایجاد و راه‌اندازی کمپ گردشگری تاکستان اظهار کرد: عملیات اجرایی پروژه احداث کمپ گردشگری تاکستان در زمینی به مساحت 2 هکتار با مشارکت میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و شهرداری تاکستان در سال 90 آغاز شد که طی این مدت 14 سوئیت، ساختمان خدمات رفاهی شامل نمازخانه، بوفه، سرویس‌های بهداشتی، یازده آلاچیق، 38 سکوی نصب چادر همراه با محوطه‌سازی با تأمین هزینه‌ای معادل 435 میلیون تومان از محل اعتبارات ملی و 45 میلیون از محل اعتبارات استانی در آن احداث شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان قزوین افزود: با توجه به رویکرد مجموعه مدیریت استان در تسریع روند تکمیل و بهره‌برداری از پروژه‌های نیمه‌تمام گردشگری و امکان استفاده مسافران از ظرفیت‌های اقامتی و پذیرایی سطح استان، این پروژه با هشتاد درصد پیشرفت فیزیکی به سرمایه‌گذار بخش خصوصی واگذار که با اجرای عملیات تکمیلی پروژه شامل تجهیز سوئیت‌ها، احداث رستوران سنتی و مدرن، ایجاد فضای سبز و محوطه بازی کودکان توسط سرمایه‌گذار ظرف مدت یکسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی میزان اشتغالزایی برای این پروژه را بین 10 تا 15 نفر دانست و اظهار امیدواری کرد با مشارکت و حمایت از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی برای ایجاد فضای اقامتی مناسب و تقویت زیرساخت‌های گردشگری بتوانیم گام موثری در جهت رشد و رونق این صنعت در استان برداریم.

اعزام 2 والیبالیست تاکستان به مسابقات قهرمانی جهانی مصر

دبیر هیأت والیبال قزوین خبر داد
اعزام 2 والیبالیست تاکستان به مسابقات قهرمانی جهانی مصر
دبیر هیأت والیبال استان قزوین از اعزام 2 والیبالیست تاکستانی به مسابقات قهرمانی جهان در مصر خبر داد.

اسدالله شاهمرادزاده در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در قزوین از اعزام دو والیبالیست تاکستانی به مسابقات قهرمانی جهان در مصر خبر داد و اظهار داشت: در این دوره از رقابت‌ها که به میزبانی مصر برگزار می‌شود، سهند الله‌وردیان و فردین قلعه‌قوند از شهرستان تاکستان در آن حضور می‌یابند.

وی ادامه داد: در رقابت‌های قهرمانی جهان والیبال که در رده سنی زیر 23 سال برگزار می‌شود، از 27 مرداد ماه سال جاری آغاز و تا سوم شهریور ماه ادامه دارد و تیم ایران با تیم‌های الجزایر، ترکیه، روسیه، آرژانتین و چین در گروه(ب) هم‌گروه است که امیدواریم والیبالیست‌های استان در این دوره از رقابت‌ها خوش بدرخشند.