خاله فر

اولین دامنه تاکستانیها ||| برای من و تو و ما

هاست ارزان

کلاسهای تافل دکتر پویان طاهری را از دست ندهید.

با سلام خدمت همه همشهریان عزیز سراسر ایران و جهان

جهت اماده سازی و شرکت در آزمونهای بین المللی زبان خارجه حتما از کلاسهای دکتر پویان طاهری استفاده کنید.

نمونه های موفق را در فیلم ذیل ببینید.

تعدادی از افتخارات زبان آموزان آکادمی دکتر پویان طاهری در دانشگاه های داخلی و خارجی

 

«بلندی‌های تات‌نشین» ساخته می‌شود/ مستندی درباره قوم تات ایران

«بلندی‌های تات‌نشین» ساخته می‌شود/ مستندی درباره قوم تات ایران

شناسهٔ خبر: 4032028 –
«بلندی‌های تات‌نشین» عنوان مستند تازه رهبر قنبری است که به زودی با حمایت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی کلید می خورد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مستند «بلندی‌های تات‌نشین» درباره تاریخ، هویت و زبان قوم تات در ایران است که غالبا در سرزمین‌های مرتفع کشور زندگی کرده‌اند؛ قومی که سرکوب‌شدگان دوره عرب‌ها، مغول‌ها و آرامی‌ها هستند و آرام آرام به ارتفاعات رانده شده‌اند.

قنبری درباره دلیل انتخاب این موضوع برای ساخت مستند جدید خود گفت: من از بچگی با قوم تات برخورد داشتم و می‌خواستم بفهمم چرا به این قوم تا این حد بی‌توجهی شده است!

وی افزود: با گروه تولید قصد داریم تا دو هفته دیگر به ارتفاعات شهرهای خلخال، طارم، الموت، دیلمان، لوشان سفر کرده و اقدام به فیلمبرداری کنیم. شهرهای دیلمان، تاکستان، بوئین زهرا و بجنورد هم در فاز بعدی فیلمبرداری خواهند بود.

قنبری معتقد است اگر برنامه‌ریزی دقیقی انجام شود، فیلمبرداری این مستند تا پایان مردادماه به اتمام رسیده و مهیای حضور در جشنواره سینماحقیقت خواهد شد.

وی در پایان گفت: «بلندی‌های تات‌نشین» مستندی شاعرانه است که در آن شاهد سفر یک نوازنده‌ شاعر تات میان اقوام خودش هستیم که هر آنچه می‌بیند، می‌نویسد و در گفتگو با خودش بازگو می‌شود. در این مستند با زبان، شعر و گفتارهای مردم تات آشنا خواهیم شد.

این مستند ۸۰ دقیقه‌ای راوی ندارد و تنها برای بخش‌هایی از گفتار مردم تات که فهم آن سخت است از زیرنویس فارسی استفاده خواهد شد.

عوامل تولید این فیلم مستند عبارتند از نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده: رهبر قنبری، فیلمبرداران: عبدالله شکری و حامد نامور، تدوین‌گر: حسین پیروزیان، مدیر تولید: امیرهوشنگ فراهانیان، دستیار کارگردان: امیررحمت حیدری، تهیه شده در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی

40 هکتار از اراضی منطقه حفاظت شده باشگل طعمه حریق شد

40 هکتار از اراضی منطقه حفاظت شده باشگل طعمه حریق شد

قزوین-ایرنا-رئیس اداره حفاظت محیط زیست تاکستان گفت: بر اثر بی مبالاتی و سهل انگاری افراد ناشناس حدود 40هکتار از مراتع منطقه حفاظت شده باشگل در این شهرستان دچار حریق شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین،محمد جلیلوند افزود: پس از اطلاع از حریق مراتع منطقه حفاظت شده باشگل، ماموران یگان حفاظت محط زیست شهرستان و منطقه حفاظت شده باشگل به همراه بومیان منطقه به محل اعزام و بعد از 2 ساعت تلاش موفق به مهار آتش شدند.
جلیلوند، ضمن قدردانی از افراد شرکت کننده در این عملیات، خاطر نشان کرد: علت این آتش سوزی عامل انسانی بوده و در دست بررسی است و پس از شناسایی عاملان، آنها تحویل محاکم قضایی شده و به شدت با آنها برخورد خواهد شد.
وی در پایان از مردم که در ایام تعطیلات تابستان برای تفریح به طبیعت می روند خواست در حفظ طبیعت و محیط زیست کوشا باشند.
شهرستان تاکستان به مرکزیت در غرب استان قزوین قرار دارد.
استان قزوین دارای یک منطقه حفاظت شده به نام باشگل در شهرستان تاکستان با 25 هزار و 198 کیلومتر مربع وسعت و 2 منطقه حفاظت شده الموت و طارم سفلی به ترتیب هر یک با وسعت 118 و 49 هزار کیلومتر مربع می باشد.
همچنین دشت الله آباد، منطقه فتح آباد بوئین زهرا و منطقه کوهستانی عرشه کوه همگی در استان قزوین قابل تبدیل شدن به منطقه تیراندازی و شکار ممنوع هستند.
7390*3013
خبرنگار: گیتی سیمیاری ** انتشار دهنده : رضا اولادی

۷۰ هزار تن کشمش استان قزوین در سامانه وزارت جهاد کشاورزی ثبت شد

رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین:

۷۰ هزار تن کشمش استان قزوین در سامانه وزارت جهاد کشاورزی ثبت شد

شناسهٔ خبر: 4032133 –
قزوین- رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین گفت: تاکنون بیش از ۷۰ هزار تن کشمش تولیدی استان در سامانه اطلاعات خرید کشمش وزارت جهاد کشاورزی ثبت شده است .

به گزارش خبرنگار مهر، محمود محمودی روز یکشنبه در جلسه ثبت سامانه اطلاعات خرید کشمش از باغداران استان که در سازمان جهاد قزوین برگزار شد اظهارداشت: از این میزان کشمش ثبت شده در سامانه اطلاعات خرید کشمش تاکنون ۵۰ هزار تن  مورد تائید سامانه مرکزخرید وزارت جهادکشاورزی قرار گرفته است.

وی بیان کرد: برای ثبت نام در سامانه اطلاعات خرید کشمش از باغداران؛ باید نام و نام خانوادگی و کد ملی افراد ثبت شود تا اطلاعات دقیق باشد و ملاک پرداخت یارانه به تولیدکنندگان کشمش، ثبت نام در سامانه وزارت جهاد کشاورزی است.

محمودی یادآورشد: تاکنون ۷۰ میلیارد ریال برای یارانه کشمش در سال ۹۵ دریافت شده و مابقی نیز بزودی دریافت خواهد شد.

رئیس سازمان تعاون روستایی استان قزوین بیان کرد: برای راه اندازی صندوق کشمش در استان هماهنگی خوبی ایجاد شده و اقدامات خوبی نیز برای راه اندازی آن صورت گرفته است.

محمودی اضافه کرد: کشاورزان به هر میزان که در صندوق کشمش سرمایه گذاری کنند به همان میزان نیز دولت  در سرمایه گذاری صندوق مشارکت خواهد کرد تا منابع مالی آن تقویت شود.

وی خاطرنشان کرد: یارانه کشمش تولیدی بر اساس آنچه در سامانه ثبت شده به انگور کاران پرداخت خواهد شد که با توافق انجام شده این یارانه در راه اندازی صندوق کشمش سرمایه گذاری خواهد شد.

محمودی بیان کرد: یارانه کشمش به کشاورزان پرداخت می شود و در صورت رضایت کتبی کشاورزان به هر حسابی که آنها اعلام کنند واریز خواهد شد که در شهرستان تاکستان این مبلغ یارانه برای راه اندازی صندوق کشمش تخصیص داده شده است.

وی گفت: یارانه تخصیصی برای کشمش بیش از ۲۵۰ میلیارد ریال است که تاکنون ۷۰ میلیارد ریال آن واریز شده و ۱۸۰ میلیارد ریال نیز باقی مانده است.

ربانی: دولت از راه اندازی صندوق کشمش در استان قزوین حمایت  می کند

در ادامه معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در راستای حمایت از تولید کنندگان و حل مشکل باغداران انگور ؛ دولت از راه اندازی صندوق کشمش در استان حمایت می کند.

مسعود ربانی بیان کرد: صندوق شهرستانی کشمش هیچ گونه محدودیتی برای عضویت اعضاء ندارد و همه باغداران و تاکداران استان می توانند عضو این صندوق شوند.

وی اظهارداشت: برای فعال شدن صندوق باید راهکارهای قانونی مناسبی اندیشیده شود تا درآینده دچار مشکل نشویم.

ربانی خاطر نشان کرد: هر گونه انتقال وجه یارانه کشمش به حساب صندوق بایستی با رضایت تولیدکنندگان انجام شود.

به گفته ربانی، در استان قزوین بیش از 32 هزار هکتار باغ انگور وجود دارد که سالانه حدود 70 هزارتن کشمش  در این باغات تولید می شود.

اختصاص 50 میلیارد ریال اعتبار برای مجتمع گلخانه نودهک تاکستان

اختصاص 50 میلیارد ریال اعتبار برای مجتمع گلخانه نودهک تاکستان

سرمایه‌گذاری

عضو هیئت مدیره شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور از اختصاص 50 میلیارد ریال اعتبار برای مجتمع گلخانه نودهک در شهرستان تاکستان خبر داد.

 به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، «جعفر علیپور» با اعلام این خبر در جلسه هماهنگی گلخانه نودهک تاکستان که با حضور «علی‌اکبر متقی‌فرد» رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین، «محمد پیله‌فروش» مدیر شرکت شهرک‌های کشاورزی و معاونین و مدیران سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد، اظهار کرد: در راستای مصوبات سفر هیات دولت به استان قزوین در مهرماه سال گذشته در خصوص اجرای مجتمع گلخانه‌ای در استان؛ این میزان اعتبار به‌صورت ویژه برای مجتمع گلخانه‌ای نودهک تخصیص‌یافته که در حال حاضر فاز اول این واحد گلخانه‌ای در سطح 71 طراحی‌شده است.

وی ادامه داد: طرح احداث مجتمع گلخانه‌ای در نودهک تاکستان، به‌عنوان پایلوت موفق در کشور مطرح است که در دست اجراست که امیدواریم با همکاری و هماهنگی همه دستگاه‌های اجرایی این طرح به سرانجام خوبی برسد.

علیپور یادآور شد: در سطح کشور 900 هکتار طرح‌های احداث شهرک گلخانه‌ای در قالب 19 طرح بااعتباری بیش از 400 میلیارد ریال توسط این شرکت در دست اجراست.

وی خاطرنشان کرد: برای سال آینده نیز بیش از 2400 هکتار در قالب طرح‌های گلخانه‌ای توسط شهرک کشاورزی طراحی و در نظر گرفته‌شده است.

عضو هیئت مدیره شرکت شهرک‌های کشاورزی کشور با اشاره به اهمیت تولید محصولات کشاورزی در فضای بسته و گلخانه گفت: برای حفظ و مدیریت منابع آبی، در آینده نه‌چندان دور باید محصولات کشاورزی و به‌ویژه صیفی‌جات در فضای بسته و گلخانه‌های تولید شوند.

علیپور افزود: هدف از اجرای طرح‌های گلخانه‌ای افزایش راندمان تولید، حفظ منابع پایه بخش به‌ویژه منابع آبی است که در این راستا توسعه گلخانه؛ یکی از اهداف شرکت شهرک‌های کشاورزی است.

این مقام مسئول یادآور شد: اگر مجتمع گلخانه‌ای بر اساس سیاست‌های کلی نظام درست و به‌خوبی طراحی شود سالانه نقش بسزایی در تولید محصولات کشاورزی خواهند داشت.

انتهای پیام

کارگران سنگ پاسارگاد تا ۱۱ماه طلبکارند/ بیکاری ۵۰ کارگر

در شهرستان تاکستان اتفاق افتاد؛

کارگران سنگ پاسارگاد تا ۱۱ماه طلبکارند/ بیکاری ۵۰ کارگر

منابع خبری ایلنا در تاکستان از عدم پرداخت مطالبات مزدی کارگران کارخانه سنگ پاسارگاد خبر می‌دهند.

منابع خبری ایلنا در تاکستان از عدم پرداخت مطالبات مزدی کارگران کارخانه سنگ پاسارگاد خبر می‌دهند؛ این کارگران که تعداد آنها ۷۵ نفر است، بین ۸ تا ۱۱ ماه مزد پرداخت نشده طلب دارند.

این وضعیت درحالی است که پیش از این تعداد ۵۰ کارگر دیگر این واحد سنگ‌بری در اسفند ماه سال ۹۵ پس از خاتمه قراردادهای کاری خود تعدیل شده بودند.

یکی از کارگران کارخانه سنگ پاسارگاد در تشریح پرداخت مطالبات مزدی خود وهمکارانش گفت: ظاهرا کارفرما توانایی مالی لازم برای پرداخت مطالبات معوقه را ندارد و برای همین درصدد برآمده است تا از طریق دریافت وام بانکی این بدهی خود را تسویه کند.

وی افزود: در همین راستا به تازگی کارفرما با یکی از بانکهای خصوصی وارد مذاکره شده است تا طلب هر کارگر را از طریق وامهای ۱۰ میلیونی جبران کند.

این کارگر تاکید کرد: حتی در صورتی که این وام بانکی به تمامی کارگران باقیمانده سنگ پاسارگاد پرداخت شود بازهم این تسیلات پاسخگوی تمامی معوقات مزدی آنها نخواهد بود.

براساس این اظهارات قرار است مسئولیت بازپرداخت تمامی اقساط این تسهیلات برعهده کارفرما باشد اما ضمانت آنها برعهده خود کارگران سپرده شده است.

این کارگربا بیان اینکه برای تشکیل پرونده ودریافت وام هر چند روز یکبار کارگران به صورت گروهای چند نفره به تهران سفر می‌کنند افزود: نگرانی ما کارگران از این است در صورتی که کارفرما به هر دلیل توانایی پرداخت اقساط بانکی این وام‌ها را نداشته باشد مشکلات ما کارگران دو چندان خواهد شد.

طبق اظهارات یکی دیگر از کارگران پیش از این نیزبیمه تامین اجتماعی ما کارگران دست کم ۴ تا ۵ ماه به تاخیر افتاده بود که حدودا دو هفته پیش معوقات بیمه‌ای مان به تامین اجتماعی پرداخت شده است.

این کارگر با بیان اینکه تاخیر در پرداخت مطالبات بیمه‌ای از سوی کارفرما باعث شده بود دفتر چه‌های درمانی کارگران فاقد اعتبار شود در ادامه افزود: تعدادی از کارگران که از دریافت خدمات بیمه اجتماعی نا‌امید شده بودند بدنبال دریافت بیمه سلامت بودند وحتی عده‌ای از کارگران موفق به دریافت دفترچه‌های بیمه سلامت نیزشدند.

وی با تاکید بر پی گیری مسئولان استانی در مورد وضعیت کارخانه سنگ پاسارگاد و کارگرانش گفت: اگر مسئولان هر چه سریع‌تر به وضعیت کارخانه رسیدگی نکنند در آینده نزدیک شاهد تعطیلی کامل کارخانه وبیکاری کارگرانش خواهیم بود.

مدافعان حرم تاکستان برابر منصوری قرچک بازی را برد.

از سری مسابقات لیگ دسته دوم فوتسال کشور از گروه 1 تیم مدافعان حرم تاکستان میهمان منصوری قرچک بود که این بازی در پایان به سود تیم مدافعان حرم شد.

نتیجه پایانی

5-4 به سود مدافعان حرم تاکستان

جدول لیگ  دوم فوتسال کشور

نتایج هفتگی و برنامه کامل لیگ دسته دوم ایران در فصل ۹۵-۹۶

همچنین دوستانیکه علاقه مند هستند چند عدد فیلم از قسمتهایی از بازی از کانال تاکستان از نگاه دیگر مشاهده کنند.

@takestan20

تکمیل پارک جنگلی ۱۰۷ هکتاری تاکستان تسریع شود

فرماندار تاکستان:

تکمیل پارک جنگلی ۱۰۷ هکتاری تاکستان تسریع شود

شناسه خبر: 1432977 سرویس: استانها

مسافران نوروزی در پارک جنگلی النگدره - گرگان

فرماندار تاکستان گفت: با توجه به کمبود سرانه فضای سبز شهرستان تاکستان ضرورت دارد تا پروژه پارک جنگلی ۱۰۷ هکتاری تاکستان به سرعت تکمیل شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، سیاوش طاهرخانی صبح امروز در جریان بازدید مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین از پروژه پارک جنگلی 107 هکتاری تاکستان اظهار داشت: پارک جنگلی 107 هکتاری تاکستان از سال 88 آغاز شده و تا کنون 52 هکتار از آن با کاشت بیش از 15 هزار اصله نهال 75 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی افزود: متأسفانه سرانه فضای سبز شهرستان تاکستان بسیار پایین و غیر قابل قبول است و ضرورت دارد تا پروژه پارک جنگلی 107 هکتاری تاکستان به سرعت تکمیل شود.

فرماندار تاکستان با بیان اینکه میزان اعتبار پروژه آبیاری تحت فشار این پارک 7 میلیارد ریال برآورد شده است عنوان کرد: ضرورت دارد تا منابع طبیعی و آبخیزداری استان قزوین در اسرع وقت نسبت به تأمین اعتبار و تکمیل این پروژه اقدام نماید.

همچنین بر اساس توافقی که میان فرمانداری تاکستان و منبع طبیعی استان صورت گرفت مقرر شد مقررگردیددرخصوص واگذاری پارک مذکور در غالب قرارداد ماده 3 به پیمانکار واجد شرایط پیگیری های لازم از طریق اداره کل منابع طبیعی استان قزوین و فرمانداری شهرستان تاکستان معمول گردد.

در پایان محمدی رئیس اداره منابع طبیعی و ابخیزداری شهرستان تاکستان اظهار کرد؛جهت تامین آب پارک شهدا از طریق اداره منابع طبیعی شهرستان پیگیری های لازم معمول و درصورت تصویب اعتبارات لازم در بودجه سال جاری پروژه انتقال آب از چاه شماره یک تاکستان به پارک شهدا نیز آغاز خواهد شد.

منطقه ویژه اقتصادی در تاکستان ایجاد می شود

معاون استاندار قزوین:

منطقه ویژه اقتصادی در تاکستان ایجاد می شود

شناسهٔ خبر: 4024859 –
قزوین- معاون هماهنگی اقتصادی و توسعه منابع استانداری قزوین گفت: برای ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در تاکستان و منطقه کشاورزی صادرات محور در استان پیگیری لازم انجام می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، منوچهر حبیبی روز شنبه در جلسه بررسی ایجاد مرکز اقتصادی در مرکز سرمایه گذاری استان قزوین گفت: در خصوص طرح موضوع ایجاد مناطق اقتصادی باید از طرح مسائل پراکنده خودداری کرد و با نگاه کارشناسی برای تحقق اهداف پی شبینی شده اقدام کرد.

وی افزود: مبنای ما در جهت گیری سرمایه گذاری های جدی باید فقط سند امایش باشد تا دچار مشکل نشویم.

حبیبی اظهارداشت: قزوین از اولین استانهای است که نسبت به تهیه سند آمایش اقدام کرده که در آن همه بایدها و نبایدها دیده شده و بر همین اساس بسیاری از طرح های بزرگ که با این سند هماهنگ نبود مورد قبول واقع نشد و از این پس هم باید همین گونه رفتار کنیم.

معاون هماهنگی اقتصادی و توسعه منابع استاندار قزوین تصریح کرد: سند آمایش به عنوان یک سند کارشناسی باید مورد توجه همه مسئولان و سرمایه گزاران باشد تا بتوانیم در مسیر درستی حرکت کرده و اهدافمان را پیاده کنیم.

منطقه آزاد در قزوین نداریم/ منطقه اقتصادی راه اندازی می شود

حبیبی در ادامه گفت: مدتهاست تعاریف متعدد و متنوعی از ایجاد منطقه آزاد، منطقه ویژه، بندر خشک و منطقه کشاورزی ارائه شده که هر کدام بار معنایی و تشکیلات خاصی دارد که باید بر اساس ویژگی های استان برای خود طرح اقتصادی تعریف کنیم.

وی اظهارداشت: مرکز خدمات سرمایه گذاری استان باید طرح ها را بر اساس توانمندی و ظرفیت قانونی استان پیگیری کند تا بتوانیم طرح های مهم و اساسی را اجرا کنیم.

منطقه ویژه اقتصادی تاکستان را پیگیری می کنیم

حبیبی گفت: در حال حاضر موضوع ایجاد «منطقه ویژه اقتصادی تاکستان» در اولویت است که به صورت کارشناسی دنبال می شود که در این راستا ۳۰ طرح مشابه در مجلس مطرح شده که همه آنها از دستور خارج شده اما هنوز رد نشده و باید با پیگیری بتوانیم آن را اجرایی کنیم.

وی اضافه کرد: سه نقطه در دشتابی، کوهین و بویین زهرا برای طرح اقتصادی منطقه کشاورزی صادرات محور پیشنهاد شده که جهاد کشاورزی باید آن را پیگیری کند.

حبیبی اظهارداشت: راه اندازی هاب لجستیک، پایانه کانتینری، در دستور کار است که امیدواریم برای اجرای ان همکاری لازم از سوی دستگاهها انجام شود.