خاله فر

اولین دامنه تاکستانیها ||| برای من و تو و ما

هاست ارزان

گامی در تحقق دانشگاه کارآفرین با راه‌اندازی خط تولید ماشین کاری در واحد تاکستان

گامی در تحقق دانشگاه کارآفرین با راه‌اندازی خط تولید ماشین کاری در واحد تاکستان

جهان بخشی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان خبرداد؛

گامی در تحقق دانشگاه کارآفرین با راه‌اندازی خط تولید ماشین کاری در واحد تاکستان

5/28/2017 12:51:00 PM
یکشنبه 7 خرداد 1396 – 12:51
مرکز تحقیقات مکانیک تاکستان

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان اظهار کرد: «مرکز تحقیقات مکانیک این دانشگاه زمینه حرفه‌آموزی، کارآموزی و کارآفرینی را برای دانشجویان فراهم می‌کند.»

دکتر عباس جهان بخشی به خبرنگار خبرگزاری آنا گفت: «به منظور درآمدزایی از ظرفیت‌های قابل توجه کارگاه‌های مکانیک در این واحد با قراردادهایی که مرکز تحقیقات مکانیک از سوی یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان با کارخانجات منعقد کرده است، خط تولید قطعات صنعتی فعال شده است.»

وی تصریح کرد: «در پی عقد این قراردادها از دستگاه‌های تراشکاری، فرزکاری و CNC موجود در کارگاه‌ها که فقط مصارف آموزشی داشته‌اند، برای تولید قطعات صنعتی بهره گرفته شده است.»

جهان‌بخشی خاطرنشان کرد: «در فاز نخست اجرای این طرح، زمینه اشتغال 7 تراشکار، فرزکار، برشکار و طراح صنعتی و با پیش بینی درآمد سالانه 6/3 میلیارد ریال فراهم شده است که پیش‌بینی می‌شود به تعداد 20 نفر و درآمد 6 میلیارد ریال برسد.»

جهان بخشی با توجه به مزایای انجام این پروژه ها گفت: «اشتغال‌زایی و به کارگیری بخشی از فضای سوله‌ها و سرمایه‌های راکد دانشگاه در راستای رفع نیازهای صنعت، انجام مهندسی معکوس و تولید قطعات خاص مهندسی با توجه به ظرفیت اعضای هیات علمی مجرب از جمله مزایای این طرح است.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان اضافه کرد: «با جلب اعتماد صنعت به طور یقین می توان زمینه حضور فعال تر شدن دانشگاه را مهیا کرد.»

جهان بخشی با توجه به اهمیت مراکز تحقیقات و مرکز رشد به عنوان پیونددهنده سه عنصر دانشگاه، صنعت و دولت،گفت: «با افتتاح این خط تولید از این پس دانشجویان رشته مکانیک افزون بر تحصیل به عنوان کارآموز از نزدیک با فرآیند ساخت و تولید قطعات صنعتی و طراحی آنها بیشتر آشنا خواهند شد و درآمد کسب شده هم برابر مقررات دانشگاه در راستای ارتقای کیفیت آموزشی و پژوهشی و خدمات دانشگاه صرف شود.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان تحقق اقتصاد مقاومتی را در گرو حمایت از شرکت‌های دانش بنیان دانست و افزود: «تولید ثروت از دانش در گرو تعامل موثر دانشگاه، صنعت و دولت است.»

وی یکی از مهمترین زیرساخت‌های اقتصاد مقاومتی در کشور را ایجاد ارتباط موثر بین بخش صنعت و دانشگاه دانست و گفت: «تحقق منویات مقام معظم رهبری در ارتباط با اقتصاد مقاومتی سرلوحه و محور برنامه‌های این دانشگاه قرار دارد.»

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان یادآور شد: «رسالت این دانشگاه ایجاد ارتباط هدفمند با بخش صنعت و کمک به شرکت های دانش بنیان برای تبدیل ایده به محصول و ثروت است.»

کشف 6 بُهله شاهین کمیاب در تاکستان

کشف 6 بُهله شاهین کمیاب در تاکستان

فرمانده انتظامی شهرستان تاکستان از کشف 6 بُهله شاهین کمیاب و رو به انقراض در این شهرستان خبر داد.
شاهین

فرمانده انتظامی شهرستان تاکستان از کشف 6 بُهله شاهین کمیاب و رو به انقراض در این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا، سرهنگ رسول فراهانی اظهار کرد: در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مأموران یگان امداد این شهرستان حین کنترل خودروهای عبوری در آزاد راه «تاکستان- زنجان» به یک دستگاه خودروی سمند مشکوک و آن را متوقف کردند.
وی افزود: پس از توقیف و بازرسی خودرو تعداد 6 بهله “شاهین” کمیاب کشف و تحویل اداره محیط زیست شهرستان تاکستان شدند.
این مقام انتظامی با اشاره به اینکه پرندگان کشف شده از کشور «جمهوری آذربایجان» قاچاق و به «تهران» حمل می شدند، تصریح کرد: کارشناسان قادر به ارزش گذاری پرندگان کشف شده نشدند.
در پایان فرمانده انتظامی شهرستان تاکستان با اشاره به دستگیری دو متهم در این پرونده گفت: متهمان به سه میلیارد و 600 میلیون ریال جریمه نقدی محکوم شدند.
انتهای پیام

طاهرخانی: اجرای موفق طرح پابند الکترونیک مستلزم ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی

طاهرخانی:

اجرای موفق طرح پابند الکترونیک مستلزم ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی/ زندانیان با پابند الکترونیک محدود می شوند

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: اغلب زندانیان در کشور به دلیل جرایم ساده به زندان می روند که می توان در قالب پابندهای الکترونیک، آنها را محدود کرده و از طرفی آزادی های وی را نیز حفظ کرد.
سه‌شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۵۱

اجرای موفق طرح پابند الکترونیک مستلزم ایجاد زیرساخت‌های ارتباطی/ زندانیان با پابند الکترونیک محدود می شوند

بهمن طاهرخانی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره اجرایی شدن طرح پابند الکترونیک برای زندانیان، افزود: سیاست کاهش جمعیت زندانیان برنامه ای جهانی بوده و همه کشورها آن را اجرا می کنند زیرا بسیاری از جرایم وجود دارند که نیازی به مجازات زندان و حبس ندارد لذا ایران نیز به عنوان کشوری اسلامی باید به دنبال این موضوع بوده و همسویی با جهان داشته باشد.

نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از سویی نمی توان محکومان را به حال خود رها کرد و گاهی فشار و شدت مجازات هم متناسب با شخصیت انسانی و اجتماعی افراد وجود ندارد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، با مثبت ارزیابی کردن طرح پابندهای الکترونیک برای برخی از زندانیان، تصریح کرد: از بهترین راه ها آن است که با استفاده از پابندهای الکترونیک افراد تحت کنترل باشند و از سویی آزادی های حقوق شهروندی وی نیز محدود نشود و در عین حال که مجازات خود را تحمل می کند و از یکسری آزادی هایی نیز برخوردار شود.

طاهرخانی تاکید کرد: برای اجرای موفق طرح پابندهای الکترونیک باید زیرساخت های اجرای آن نیز فراهم باشد زیرا در صورت عدم زیرساخت های مناسب ممکن است طرح مذکور با شکست مواجه شود.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، درباره اینکه چه کسانی مشمول طرح پابند الکترونیک خواهند شد، گفت: در این طرح کسانی را که مرتکب جرایم خطرناک یا جرایم درجه یک هستند را شامل نمی شود زیرا برخی افراد به علت ارتکاب به جرایم خطرناک محکوم به اعدام یا حبس ابد و حبس طولانی هستند لذا این طرح را نمی توان برای آنها عملیاتی کرد اما واقعیت آن است که اغلب زندانیان در کشور به دلیل جرایم ساده به زندان می روند که می توان در قالب پابندهای الکترونیک، آنها را محدود کرده و از طرفی آزادی های وی را نیز حفظ کرد./

والیبالیست‌های تاکستانی در اردوی تیم ملی امید

قزوین؛

دو والیبالیست تاکستانی از امروز در تمرینات تیم ملی امید حضور می‌یابند.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قزوین؛ سهند اله وردیان و فردین قله قوند از تاکستان در این اردو شرکت می‌کنند.
 تمرینات تیم ملی امید از امروز در محل فدراسیون والیبال آغاز شد.

تیم ملی زیر ۲۳ سال خود را برای مسابقات قهرمانی امید‌های جهان، آماده می‌کند.

سومین دوره مسابقات والیبال قهرمانی امیدهای زیر ۲۳ سال جهان از ۲۷ مرداد تا پنجم شهریورماه به میزبانی مصر برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

طرح احیای بافت با ارزش در یک روستای تاکستان اجرا می شود

طرح احیای بافت با ارزش در یک روستای تاکستان اجرا می شود

قزوین – ایرنا – رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکستان گفت: طرح احیای بافت با ارزش روستایی در روستای تاکند این شهرستان اجرا می شود.

سعید خدایاری روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اجرای این طرح در سطح روستاها به حفظ بافت های ارزشمند روستایی کمک کرده و با جذب گردشگر باعث رونق اقتصاد روستا می شود.
این مسئول گفت: با توجه به اینکه تاکنون بهسازی و احیای بافت های با ارزش روستایی در کشور نتایج خوبی به همراه داشته است، از این رو سال گذشته تاکند را به عنوان روستای شاخص تاکستان به کارگروه این طرح در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور معرفی کردیم که در نهایت با آن موافقت به عمل آمد.
وی ادامه داد: تمامی مقدمات اجرای طرح یاد شده در روستای تاکند آماده شده و در حال حاضر نیز منتظر نقشه راه این طرح و اختصاص اعتبارات لازم آن هستیم تا بلافاصله نسبت به اجرای آن اقدام کنیم.
خدایاری هدف از اجرای این طرح را بهسازی بافت های با ارزش روستایی و حفظ هویت تاریخی روستاها عنوان کرد و گفت: تمامی هویت های تاریخی و فرهنگی موجود در روستاها با اجرای این طرح حفظ شده و در نهایت منجر به ایجاد درآمدهای پایدار و رونق گردشگری در این مناطق می شود.
وی،اجرای طرح بافت با ارزش روستایی را یکی از کارهای ماندگار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سطح کشور برشمرد و گفت: متاسفانه در گذشته به دلایل مختلف از جمله مهاجرت و توجه نکردن به کالبد روستا از سوی روستائیان، بسیار از بناهای تاریخی و ارزشمند روستایی تخریب و یا در معرض انقراض و نابودی قرار گرفت که همین مساله باعث آسیب رساندن به ذخایر کالبدی این مناطق شد بود اما اکنون با اجرای این طرح از تخریب بافت های ارزشمند روستایی پیشگیری می شود.
شهرستان تاکستان به مرکزیت تاکستان با چهار بخش،9 دهستان و 111 روستا در غرب استان قزوین واقع شده است.
8054*3013
خبرنگار: رضا اسدی**انتشار دهنده: رضا اولادی

نتایج انتخابات ریاست جمهوری در قزوین مشخص شد

نتایج انتخابات ریاست جمهوری در قزوین مشخص شد

قزوین-ایرنا-رئیس ستاد انتخابات استان قزوین گفت: نتایج انتخابات ریاست جمهوری در استان مشخص شد.

سید سعید شاهرخی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:با برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری حجت الاسلام حسن روحانی با کسب 395 هزار و 911 رای معادل 55.4 درصد آرای ماخوذه رای دهندگان در استان قزوین را به خود اختصاص داد.
وی ادامه داد: حجت الاسلام ابراهیم رئیسی با 303 هزار و 469 رای معادل 42.4 درصد آرای رای دهندگان استان قزوین را از آن خود کرد.
این مسئول گفت: سید آقا مصطفی میرسلیم با 11 هزار و 907 رای معادل 1.7 درصد و سید مصطفی هاشمی طبا نیز با کسب سه هزار و 958 رای 6 دهم درصد از آرای ماخوذه رای دهندگان استان قزوین را به خود اختصاص دادند.
وی ادامه داد: یک هزار و 108 شعبه اخذ رای در سطح استان قزوین روز گذشته مشغول اخذ آرا بودند.
رئیس ستاد انتخابات استان قزوین یادآور شد: 888 هزار و 278 نفر بالای 18 سال واجد شرایط رای دهی در استان قزوین بودند.
وی اظهار کرد: آرای ماخوذه در انتخابات دیروز 736 هزار و 389 رای بوده است که بیانگر مشارکت 83 درصدی مردم استان در پای صندوق های رای بوده که که نشان دهنده عبور از میزان مشارکت دوره گذشته بوده است.

** مشارکت مردم استان قزوین در انتخابات به تفکیک شهرستان ها
وی با اشاره به میانگین مشارکت مردم به تفکیک شهرستان ها گفت: مردم در شهرستان های آوج 98.2 درصد،شهرستان بوئین زهرا 90.7 درصد،شهرستان آبیک 82.7 درصد، شهرستان تاکستان 80.1 درصد شهرستان البرز 79 درصد و شهرستان قزوین 76 درصد در انتخابات روز گذشته مشارکت داشتند.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا دیروز جمعه 29 اردیبهشت ماه برگزار شد.
6101*3013
خبرنگار:هادی درزی رامندی**انتشار دهنده: رضا اولادی

نتایج انتخابات شواری شهر تاکستان دور پنجم

کاندید تعداد رای
1- صیاد رحمانی 9185
2- حسین رحمانی 6349
3-عبداله رحمانی 5570
4- عباداله طاهرخانی 4913
5- زهرا صفوی 4849
6- سمیه بابائی 4729
7- بهزاد طاهرخانی 4662
8- حمید طاهرخانی 4495
9- رسول طاهرخانی 3985
10- جمشید رحمانی 3834
11-سیده ندا ابراهیمی 3589
12- حمید قراخانی 3564
عباس مرادی 3561
کامران طاهری 3340
سید جواد ابراهیمی 3330
محمد اسکندری

3308

امین رحمنی 3302
سعید رحمانی 184 3158
مژگان رحمانی 3130
هادی حسن بیگی 3102
شاهین طاهرخانی 2989
محمد نوری 2802
علی رحمانی پرتاب وزنه 2777
ذوالفقار خدابنده لو 2711
عباس اسماعیلی 2690
محمد رحمنی(دانیال) 2680
بابک رحمانی 2632
علی ربیعی 2598
محمد عظیمی 2589
جواد نورآذر 2546
ابراهیم رحمانی 2327
اصغر طاهرخانی 2320
ژیلا رحمانی 2263
هادی طاهرخانی 2244
ذبیح اله رحمانی 2231
عیسی ورسه 2114
ایرج رحمانی 2069
عبداله طاهرخانی 2027
حسن رحمانی 1949
مهدی طاهرخانی 1880
فرشته طاهری 1851
رضا سازنده ها 1814
محمد رضا طاهرخانی 1680
علی غفاریان اصغری 1655
نوراله محمدی 1624
محمد خلج 1449
نیما رحمانی 1447
علی اکبر طاهرخانی 1366
کامران رحمانی 1348
جواد نجاتی 1336
رضا فردشاد 1322
علی امامی 1315
علی آفتوم 1124
اتسا پیرکاری 1110
ابراهیم رحمنی 1104
زهرا السادات حسینی پور 1038
وحید رحمانی 984
مهران رحمانی 984
سعید رحمانی182 910
مجید رحمانی 212 891
رضا رحمانی 812
خدیجه رحمانی 728
منوچهر یوسفی 694
مسیب نوروزیان 673
مسعود حداد 664
محسن محمدی 659
مریم رحمانی 646
عباس خلجی 608
آسیه فتحی 564
مجید رحمانی 198 537
مجتبی  رحمانی 510
مظاهر رحمنی 436
محسن طاهرخانی 427
مجید رحمانی 221
میلاد طاهرخانی 215
جواد نجفی 148

آشنایی با آقای علی اکبر طاهرخانی کاندیدای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تاکستان

آشنایی با آقای علی اکبر طاهرخانی کاندیدای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تاکستان

 

لینک گروه :

https://t.me/joinchat/AAAAAEK-qA8rYiY3whObMw

سایر کاندیدهای محترم می توانند بدون هزینه رزومه و عکس خود را برایمان ارسال نموده تا در معرض دید همگان قرار گیرد.

با سپاس

Id Telegram:   @khaalefer

Email: ali.tih@gmail.com

Instageram: https://www.instagram.com/khaalefer

Facebook:   https://www.facebook.com/khaalefer

Web site:   http://www.khaalefer.com

آشنایی با آقای سعید رحمانی کاندیدای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تاکستان

 

آشنایی با آقای سعید رحمانی کاندیدای پنجمین دوره شورای اسلامی شهر تاکستان

سعید رحمانی فرزند قربان

کارشناس ارشد بیوشیمی

کارشناس میکروبیولوژی

تألیف و ترجمه‌ی کتب و مقالات دانشگاهی

مدرس دانشگاه

رتبه هجده آزمون دکتری تخصصی بیوانفورماتیک سال 96

????????

لینک گروه :

https://t.me/joinchat/AAAAAEK-qA8rYiY3whObMw

سایر کاندیدهای محترم می توانند بدون هزینه رزومه و عکس خود را برایمان ارسال نموده تا در معرض دید همگان قرار گیرد.

با سپاس

Id Telegram:   @khaalefer

Email: ali.tih@gmail.com

Instageram: https://www.instagram.com/khaalefer

Facebook:   https://www.facebook.com/khaalefer

Web site:   http://www.khaalefer.com