خاله فر

اولین دامنه تاکستانیها ||| برای من و تو و ما

هاست ارزان

تاکستان میزبان مسابقات دستجات آزاد رول بال کشور

قزوین ؛
مسابقات دستجات آزاد رول بال کشور در بخش مردان در تاکستان برگزار خواهد شد .

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، از قزوین ؛ به گفته رئیس هیئت اسکیت استان ، این مسابقات 18 و 19 آذر ماه انجام می شود.

رول بال رشته ای متشکل از سه رشته هندبال، بسکتبال و اسکیت است که بر اساس قوانین این سه رشته برگزار می شود.

قرارداد عارضه یابی خوشه صنعتی فرآوری انگور تاکستان منعقد شد

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین:

قرارداد عارضه یابی خوشه صنعتی فرآوری انگور تاکستان منعقد شد

شناسهٔ خبر: 3836396 –
قزوین- مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین گفت: به منظور تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه قرارداد مطالعه عارضه یابی خوشه فرآوری محصولات انگور با دانشگاه آزاد تاکستان منعقد شد.

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضاخانپور روزسه شنبه در جلسه امضای قرارداد که در دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان برگزار شد اظهار داشت: در آستانه هفته پژوهش و فناوری و در راستای تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه قرارداد «مطالعه عارضه یابی پروژه بهبود واحدهای صنعتی عضو خوشه فرآوری محصولات انگور در راستای توسعه بازار» با دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان منعقد شد.

وی افزود:تهیه طرح شناسایی عارضه واحدهای صنعتی عضو خوشه، گردآوری اطلاعات مورد نیاز شناسایی عمومی و کلی واحد تولیدی، بررسی بازار محصول تولیدی بازارهای موجود و بالقوه، شناسایی شکاف های وضعیت مطلوب و موجود بنگاه های تولیدی در زمینه فرآوری محصولات انگور و ارائه راهکارهای اجرایی در راستای حل مشکلات شناسایی است.

خانپور با اشاره به فعالیت ۳۰ واحد صنعتی فعال در حوزه تولید محصولات فرآوری انگور و کشمش در استان یادآورشد: انگور یکی از اولویتها و ظرفیت های مهم استان است که نقش بسزایی در افزایش تولید و توسعه اشتغال پایدار در استان ایفامی کند و براساس معیارهای تعیین شده، خوشه صنعتی فرآوری محصولات انگور به عنوان خوشه اولویت دار انتخاب و عملیات توسعه آن نیز از اوایل سال جاری شروع شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان قزوین بیان کرد: با توجه به سطح بالای زیرکشت استان در حوزه انگور و رتبه نخست استان در تولید کشمش در کشور و جایگاه صادراتی این محصول، توسعه خوشه و فرآوری انگور می تواند به توسعه بازارهای داخلی و خارجی کمک کند.

تشکیل شورای راهبردی با حضور مسئولان استانی، راه اندازی دفتر فروش محصولات انگور در مسکو، تشکیل کنسرسیوم صادراتی، مشارکت در مرکز فروش محصولات تولیدی ایلام برای توسعه بازارهای داخلی اعضای خوشه، برگزاری دوره های آموزشی تخصصی برای اعضاء خوشه از جمله فعالیتهای مهم این شرکت در حوزه خوشه صنعتی فرآوری انگور در استان است.

این قرارداد توسط حمیدرضا خانپور مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان و عباس جهان بخشی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تاکستان امضا شد.

تنظیم بازار با خرید تضمینی کشمش توسط تعاون روستایی

تنظیم بازار با خرید تضمینی کشمش توسط تعاون روستایی
اقتصادی 15:9:22 1395/09/09
959-2291-5 كد خبر

مدیرعامل سازمان تعاون روستایی کشور گفت: هیئت وزیران با اختصاص ۲۰۰ تومان یارانه به ازای هر کیلوگرم کشمش صادراتی به باغداران موافقت نموده است.

به گزارش ایسنا منطقه قزوین، به نقل از روابط عمومی سازمان تعاون روستایی، در راستای پیگیری قیمت خرید کشمش، بهمن طاهرخانی نماینده مردم شهرستان تاكستان، ناطق معین الدین رئیس سازمان تعاون روستایی استان، علی‌محمد حیدری رئیس اداره تعاون روستایی تاکستان، یزدی مدیرعامل اتحادیه تعاون روستایی تاکستان با آقای صفایی مدیرعامل سازمان تعاون روستایی کشور دیدار کردند.

صفایی در این دیدار با بیان اینکه برای کمک به تولیدکنندگان و تنظیم بازار کشمش، اعلام کرد: هیئت وزیران با اختصاص ۲۰۰ تومان یارانه به ازای هر کیلوگرم کشمش صادراتی به باغداران و همچنین با معافیت تعرفه‌ای ۲۱ درصدی واردات موز در ازای صادرات هر کیلوگرم کشمش موافقت و آن را ابلاغ نموده است.

معین الدین هم خاطرنشان کرد: شهرستان تاکستان با داشتن بیش از 25 هزار هکتار باغ انگور قطب کشاورزی استان در این محصول است که سالانه 75 هزار تن کشمش در این منطقه تولید می‌شود.

طاهرخانی هم تأکید کرد: با توجه به اينکه زندگي و چرخه اقتصادي مردم تاکستان به شدت به توليد انگور و محصولات تبديلي آن بستگي دارد در صورت آسیب دیدن چرخه تولید، فروش و صادرات این محصول خسارات فراوانی به زندگي اجتماعي و اقتصادي مردم منطقه و اقتصاد استان وارد می نماید.

وی با بیان اینکه مصوبه دولت برای باغداران کافی نیست، اضافه کرد: 170 امضاء نمایندگان جمع آوری و به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اعلام شده و باید مبلغ یارانه از طریق مجلس شورای اسلامی افزایش یابد.

خبرگزاری ایسنا
خبرنگار: 59014
انتهاي پیام

گرفتاری کارگران دو واحد صنعتی برای دریافت هزینه‌ بیمه تکمیلی

به دلیل بدحسابی کارفرما اتفاق افتاد؛

گرفتاری کارگران دو واحد صنعتی برای دریافت هزینه‌ بیمه تکمیلی

ایلنا: یک فعال کارگری در شهرستان تاکستان از پرداخت نشدن هزینه‌های درمان تکمیلی حدود 500 نفر از کارگران دو کارخانه فولاد قزوین وآرمان شفق در سال 94 خبر داد.

«غلامرضا رحمانی» دبیر خانه کارگر شهرستان تاکستان با اعلام این خبر به ایلنا گفت: دست کم 500 نفر از کارگران شاغل واخراجی دو کارخانه فولاد قزوین وآرمان شفق که تحت مدیریت یک کارفرما  بصورت اجباری در سال  93 تا 94 تحت پوشش بیمه تکمیلی  دانا قرار گرفته بودند بعد از گذشت 20 ماه  هنوز نتوانسته‌اند هزینه‌های درمانی خود را از این شرکت بیمه گر وصول کنند.

او با بیان اینکه بهانه شرکت بیمه گر در پرداخت هزینه‌های درمانی  یکساله کارگران فولاد قزوین وآرمان شفق وصول مطالبات معوقه از کارفرما عنوان می‌شود در ادامه گفت: این در حالی است که  کارفرما بین سالهای 93 تا 94 به ازای هر یک از کارگران و اعضای خانواد‌های‌شان ماهانه مبلغ 23هزار تومان بابت پوشش بیمه تکمیلی درمان کسر کرده است.

به گفته دبیر اجرایی خانه کارگر تاکستان ، شرکت بیمه دانا برای پرداخت نکردن هزینه‌های بیمه تکمیلی کارگران  وصول نشدن بدهی حدودا 600 میلیون تومانی‌اش از کارفرمای آرمان شفق و فولاد قزوین  عنوان  می کند.

طبق اظهارات وی پایبند نبودن  کارفرمای این دو کارخانه به تعهدات قانونی‌اش به شرکت بیمه گر باعث سرگردانی کارگران  برای وصول هزینه های درمانی شان شده است.

این فعال کارگری با بیان اینکه ادامه روند جاری منجر به افزایش مشکلات مالی و دغدغه‌های روحی برای کارگران این دو کارخانه شده است، اظهار داشت: در عین حال طی دو سال گذشته  تعداد زیادی از کارگران این دو کارخانه به دلیل مشکلات مالی کارفرما از کار اخراج وبیکار  شده اند .این دسته از کارگران نیز همانند کارگران شاغل  این دو کارخانه هنوز  موقف به دریافت هزینه های درمانی خود  که  حداقل بین  50 هزار تومان  تا حداکثر 2 میلیون تومان می شود از شرکت بیمه گر نشده اند.

تاکستان‌های قزوین خسته از مشکلات

تاکستان‌های قزوین خسته از مشکلات

استان قزوین با داشتن بیش از 33 هزار هکتار باغ انگور، یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان انگور و کشمش در کشور است و به بزرگی همین ظرفیت تولیدی هم مشکلات دارد؛ مشکلاتی که مهم ترینش برمی‌گردد به نبود بازار فروش مناسب و قیمت خرید پایین که باعث می‌شود محصول تولیدی روی دست باغداران بماند و خستگی یک سال کار کشاورزی را بر تنشان ماندگار کند.

به گزارش جام‌جم، استان قزوین از مناطق مستعد کشاورزی کشور محسوب می‌شود و بیشترین تولیدات باغی اش انگور، کشمش، زیتون و زغال اخته است که در این میان انگور با 296 هزار و 524 تن تولید، در صدر این تولیدات باغی نشسته است. از این میزان تولید انگور، کمتر از 20 درصدش به مصرف تازه خوری می‌رسد و حدود 70درصد به کشمش تبدیل می‌شود تا جایی برای خود در بازار داخل و خارج از کشور بیابد و سودی به تولیدکنندگانش برساند. اما مشکل اینجاست که چند سالی است نه تنها سود چندانی را نصیب باغداران نمی‌کند، بلکه هزینه صرف شده تولید را هم برنمی‌گرداند، زیرا آن قدر قیمت خریدش پایین است که ماندن در انبارها و گاه پوسیدن و خراب شدن، به فروش پرزحمت و بی‌صرفه‌اش ترجیح داده می‌شود.

دل‌خون باغداران تاکستانی

عمده باغات انگور استان قزوین در شهرستان تاکستان پهن شده و این روزها اگر به سراغ باغداران تاکستانی بروید، دلشان خون است. حالا که یک ماهی از فصل برداشت انگورها گذشته و کشمش‌هایشان هم آماده و آفتاب دیده شده، خریدار قابلی وجود ندارد.

بهمن طاهرخانی، نماینده مردم تاکستان در مجلس، زبان گلایه این تاکداران شده و دراین باره به جام‌جم می‌گوید: درحالی که کار در باغات انگور، بخش مهمی‌از اشتغال زایی و درآمدزایی مردم استان بویژه شهرستان تاکستان را به خود اختصاص داده و تاکستان یکی از دو شهر کشور به لحاظ بیشترین تناژ و سطح زیرکشت انگور است، اما صنایع فرآوری و کشاورزی مربوط به این محصول در استان وجود ندارد که این خود ضرر و زیان بزرگی را نصیب باغداران و همچنین استان قزوین می‌کند.

وی نبود سردخانه انگور در استان را یکی از این کمبودها عنوان می‌کند و می‌افزاید: نبود سردخانه باعث می‌شود تازه خوری انگور فقط محدود به ایام کوتاه فصل برداشت باشد و از سویی باغداران مجبور به کشمش کردن تمام محصولشان شوند؛ کشمشی که بیشتر در شرایط سنتی تولید می‌شود و علاوه بر کیفیت پایین، بازار فروش مناسبی هم در داخل و خارج ندارد.

نبود صنایع فناوری

به گفته طاهرخانی نبود سایر صنایع فرآوری همچون صنایع بسته‌بندی، تبدیل انگور به آب انگور و … نیز از دیگر کمبودهای اساسی در این بخش است که اولا افزایش حجم ضایعات انگورهای تولیدی را به‌دنبال دارد و ثانیا سود مهم کشاورزی که در بخش صنایع فرآوری است، به جای این که به جیب کشاورزان و مردم استان برود، به جیب استان‌های دیگری می‌رود که انگور قزوین را به قیمت پایین می‌خرند و با فرآوری این محصول در استان خود، به سود بالای حاصل از آن دست می‌یابند.

خریدی که دیگر تضمین نمی‌شود

نماینده مردم تاکستان یادآور می‌شود حتی کشمش تولیدی استان هم که تا سال‌های پیش توسط دولت خرید تضمینی می‌شد (گرچه به بهای اندک)، امسال خریداری نشده و روی دست باغداران مانده و نه تنها آنها را محروم از درآمد تولید امسالشان کرده، بلکه به دلیل فروش نرفتن محصول و درآمد کسب نکردن، موجب ناتوانی آنها در بازپرداخت تسهیلات بانکی شده که برای هزینه‌های تولید، از بانک‌ها دریافت کرده بودند.

طاهرخانی معتقد است همه این مشکلات در حالی به باغداران زحمتکش استان قزوین و تاکستان فشار زیادی وارد کرده که می‌شود با یک برنامه ریزی مناسب، بازاریابی خوب بویژه در بخش صادرات و هموار کردن مسیر احداث صنایع فرآوری از طریق جذب سرمایه‌گذار بخش خصوصی با ارائه تسهیلات و آماده‌سازی زیرساخت‌ها، به این مشکلات خاتمه و کسب و کار رو به نابودی باغداران استان را نجات داد.

سال گذشته در این ایام، قیمت خرید تصمینی کشمش از سوی دولت اعلام شده بود. اگرچه قیمت اعلام شده چنگی به دل باغداران نمی‌زد و قیمت به صرفه‌ای نبود، اما حداقل تکلیفشان را روشن کرده بود. امسال اما تا امروز هنوز قیمتی برای کشمش تولیدی باغداران کشور اعلام نشده است.

یک مقام مسئول در استانداری قزوین به جام‌جم می‌گوید: ما برای اعلام قیمت خرید توافقی مشکلی در استان نداریم و حتی متولیان خرید را که شامل تعاونی‌های روستایی و سازمان همیاری شهرداری‌های استان می‌شود را تعیین کرده ایم، اما تا ردیف بودجه‌ای از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور برای آن مشخص نشده و مجوزی در این زمینه صادر نشود، نمی‌توان به خرید تضمینی و توافقی از باغداران اقدام کرد. وی البته تاکید می‌کند:در روزهای اخیر جلسات متعددی در این‌باره در استانداری قزوین برگزار و مکاتباتی نیز با وزارتخانه جهاد کشاورزی و جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری انجام شده تا وضعیت این بلاتکلیفی روشن شود.

پیگیر مشکلات هستیم

سیاوش طاهرخانی، فرماندار تاکستان که از سوی استاندار قزوین به عنوان متولی بخش انگور و کشمش استان تعیین شده تا سروسامانی به این بخش بدهد، دراین باره به جام‌جم می‌گوید: خرید تضمینی کشمش استان در دستور کار دولت قرار گرفته است و ما نیز پیگیر این مهم هستیم. وی با بیان این‌که حدود 90 درصد از انگور تولیدی استان کشمش می‌شود، می‌افزاید: سال گذشته حدود 120 هزار تن صادرات کشمش از کل کشور داشتیم که فقط 6000تن آن از استان قزوین صادر شد و با توجه به این که قزوین بیشترین میزان تولید انگور و کشمش در کشور را دارد، این میزان کم صادرات جای سوال و تامل دارد.

فرماندار تاکستان خود البته دلیل این میزان اندک صادرات را می‌داند و می‌گوید: از آنجا که قزوین از هرگونه صنایع فرآوری بی بهره است، انگور و کشمش تولیدی استان به سایر استان‌های کشور منتقل می‌شود، در صنایع آنها فرآوری و بسته‌بندی مناسب صورت می‌گیرد و به نام آنها صادر می‌شود و البته سود این فرآوری را هم نصیب آنها می‌کند.

فاطمه مرادزاده

تاکستان ایران کوچک

تاکستان tak85 picture-378 dsc01370 d-17 d-18ایران کوچک:

شهرستان تاکستان با داشتن 200هزار نفر جمعیت که در چهار بخش با عناوین بخش مرکزی،اسفرورین ،ضیاء آباد و خرمدشت و پنج شهر ،تاکستان ،  اسفرورین،ضیاء آباد ،خرمدشت و نرجه دارای میراث فرهنگی بی شمار ،صنایع دستی بعضاً بی بدیل و جاذبه های گردشگری بی نظیر می باشد.

در این شهرستان بیش از 160 اثر تاریخی به ثبت سازمان میراث فرهنگی رسیده است. در حال حاضر در فهرست آثار ثبت شده نام 18 ابنیه تاریخی به  چشم می خورد. در حال حاضر نیز بیش از 107 تپه و چند بنا کارهای مقدماتی جهت ثبت در سازمان میراث فرهنگی کشور انجام شده بزودی شماره ثبت را دریافت خواهند نمود.

این سرزمین به جهت موقعیت سوق الجیشی بودنش از دیر باز مورد توجه بئده و به نوعی یکی از حائز اهمیت ترین گواه این امر کاوش های اخیر در تپه شیزر در بخش ضیاء آباد شهرستان تاکستان می باشد که به عنوان شاهد مثال متقنی می تواند گویای مراودات فرهنگی،اجتماعی و تبادلات  اقتصادی اقوام مختلف ساکن عبوری از این منطقه باشد.

برجستگی تاریخی تپه های باستانی خله کوه ،تپه شیزرضیاء آباد و تپه نرگه که به استناد گمانه زنی ها،لایه نگاری ها،کاوش های دانشجویی و بعضاً سطحی صورت گرفته نشان از فرهنگ و تمدن چندین هزارساله قبل از میلاد دارد و این برجستگی خاص می تواند علاوه بر جذب گردشگر عام،پژوهشگران خاص از قبیل جامعه شناسان،مردم شناسان،باستان شناسان و …. را سمت این منطقه سوق دهد.

وجود اقوام مختلف با نژاد ها و زبان های متفاوت و بالطبع فرهنگ،آداب ،رسوم و …. مختلف می تواند محل تجمیع اضداد و زندگی مسالمت امیز همراه عشق و علاقه قومیت های مختلف به یکدیگر را به شکل عینی به گردشگران نشان دهد.اختلاط نژادی،زبانی و وام گیرهای واژگانی در زبان های نیزاز شاخص های اصلی مردم این شهرستان است.

شهرستان تاکستان از حیث زبان تات که به گواه زبانشناسان از زبان های ایران باستان است را می توان به ام القرای تات در جهان مطرح کرد و همین امر نیز از ویژگی برتر جهت جلب پژوهشگران زبان شناسی می تواند باشد.

خاک حاصلخیز ،آب فراوان ،نزدیکی به پایتخت و مطرح بودن به عنوان دروازه غربی ایران وجود شاخص های مهم و تاثیر گذار در خصوص فرایند راه های مراصلاتی و … توجه به تاکستان را از هر حیث منطقی و سودآور می کند.

وجود بیش از دو سوم باغات انگور استان قزوین در این شهرستان و مطرح بودن این شهر به عنوان سومین شهر کشور از حیث کمیت انگور و وجود پژوهشکده ژنتیک انگور که در خود بیش از 600نوع انگور موجود در دنیا را به عنوان کار پژوهشی در خود دارد می تواند به عنوان بانک ژنتیکی انگور کشور مطرح باشد.

جاذبه های طبیعی ،باد که در قالب واژگان ملایمتری می توان گفت نسیم های قوی تری هستند نیز از شاخص های این سرزمین است.

از حیث فرهنگ و تمدن نیز وجود استاد پدرام ،آثاری از قبیل آوای تات،منظومه جمیله و جمال و ترجمه منظوم نهج البلاغه و استاد محمد حسین طاهری با کلیات اشعار و منظومه آهای فرم و استاد شعبان لشگری ضیاء آبادی نقاش با سبک ابداعی خاص خودش به نام سبک وحشی فریاد و … همه و همه نشان از غنای فرهنگی و هنری این سرزمین و این خاک پاک است.

از حیث صنعت نیز شاخص های مهم در سوق یافتن تمرکز صنایع که برخی در جهان و در خاورمیانه حرف اول را می زنند نیز اهمیت و سوق الجیشی بودن این سرزمین را به همگان ثابت خواهند کرد.

به هر حال سرزمین تاکستان یا همان سرزمین خوشه های زرین که در خود یادگاران ارزشمند تاریخی رسوم باستانی و …. را دارد می تواند به عنوان یه ایران کوچک با نام شاخصه های ملی،مذهبی و حماسی آن جهت جلب و جذب گردشگران داخلی و خارجی مبتنی بر داشته هایش مطرح نمود.

به قلم فرج رحمانی(سیاسی)

این ایران کوچک شایسته توجه بیشتری است.

محمدحسن مظفرنیکو از تاکستان نفر برتردوصحرانوردی استان قزوین

نفرات برتر دوصحرانوردی قزوین معرفی شدند

قزوین – ایرنا – رئیس هیات دو و میدانی استان قزوین گفت: رقابت های انتخابی دو صحرانوردی استان با شناخت و معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

حسن جوادی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این رقابت ها در سه رده سنی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان در مجموعه ورزشی 15 هزار نفری سردار آزادگان قزوین برگزار شد.
این مسئول ورزشی ادامه داد: این دوره از رقابت ها در رده نوجوانان رضا پوربابائی از آبیک، ابوالفضل خوینی از محمودآباد و مهدی رزاق زاده از قزوین به عنوان های نخست تا سوم دست یافتند.
وی ادامه داد: در رده سنی جوانان نیز محمدحسن مظفرنیکو از تاکستان، مهدی عرفان پور از قزوین و امیر زارعیان از اقبالیه اول تا سوم شدند.
جوادی اضافه کرد: در رده بزرگسالان نیز علی رستمی از البرز اول شد و حسن بابائی از قزوین و علی مهدی از خوزنین بوئین زهرا به ترتیب دوم و سوم شدند.
به گفته وی، این دوره از رقابت ها که به منظور شناخت نفرات برتر انجام شد، شرکت کنندگان نوجوان مسافت 6 کیلومتر، جوانان 8 کیلومتر و بزرگسالان نیز 12 کیلومتری تعیین شده را طی کردند.
جوادی در پایان با اشاره به اعزام نفرات اول تا چهارم هر رده سنی به رقابت های قهرمانی کشور، یادآور شد: امیدواریم با برگزاری رقابت های انتخابی استان استعدادهای برتری را شناسایی و در نهایت نیز شاهد درخشش آنان در عرصه های مختلف ورزش کشور و میدان های بین المللی باشیم.
6101/8054 * خبرنگار: هادی درزی رامندی** انتشار دهنده: رضا اسدی

طرح آموزش زیست محیطی در تاکستان اجرا شد

طرح آموزش زیست محیطی در تاکستان اجرا شد

شناسهٔ خبر: 3828278 –
تاکستان- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تاکستان گفت: طرح آموزش زیست محیطی دهیاران و شوراها با همکاری بخشداری خرمدشت اجرا شد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جلیلوند صبح شنبه در طرح آموزش زیست محیطی دهیاران و شوراها در خصوص اهمیت فنس کشی استخرهای کشاورزی و تلفات حیات وحش در این استخرها اظهار کرد: در صورت مشاهده با صاحبان استخرها طبق قوانین شکار و صید جریمه زیست محیطی حیوان تلف شده نیز اخذ خواهد شد و به مراجع قضایی معرفی می شوند.

رئیس اداره محیط زیست تاکستان همچنین در خصوص کشت با نایلون نیز توضیحاتی دادند و در خصوص تخریب و آلوده کردن زمین به واسطه رهاسازی نایلون پس از جمع آوری محصول تذکر داد و گفت: باید دهیاران با اضافه کردن یک بند در قرارداد اجاره زمین به افراد، موضوع جمع آوری نایلون را به عهده کشاورز بگذارند.

جلیلوند در ادامه تاریخچه و ضرورت شکل گیری سازمان حفاظت محیط زیست وظایف سازمان به آموزش مباحث  ومفاهیم زیست محیطی پرداخت و وضعیت کنونی محیط زیست را برای شرکت کنندگان راتشریح کرد و گفت: عوامل و اقداماتی چون استحصال بی رویه آبها به اراضی کشاورزی دیم و چرای بی رویه دام یکی از مهمترین عوامل آسیب های جدی به محیط زیست کشور است و نقش شوراها و دهیاران در حفظ این سرمایه ملی قطعا تاثیر گذار خواهد بود و به همین دلیل آگاهی بخشی به این قشر به عنوان نمایندگان دولت در مردم و بالعکس نمایندگان مردم در دولت ضرورت دارد.

تاکستان در آینده قطب پرتاب وزنه کشور می شود

رئیس فدراسیون دو و میدانی کشور:

تاکستان در آینده قطب پرتاب وزنه کشور می شود

شناسهٔ خبر: 3828386 –
تاکستان- رئیس فدراسیون دو و میدانی کشور گفت: تاکستان در آینده قطب رشته های دو و میدانی به ویژه پرتاب وزنه می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، مجید کیهانی روز شنبه در دیدار با ورزشکاران رشته های دو میدانی تاکستان که در ورزشگاه ۱۵خرداد تاکستان و با حضور مسئولین استانی و شهرستانی برگزار شد داشتن مربی در شهرستان هایی مانند تاکستان را لازمه پیشرفت بیان کرد و افزود: مربی خوب زمینه رشد شناسایی استعدادها را فراهم می کند.

رئیس فدراسیون دو و میدانی کشور پتانسیل این شهرستان را از نظر زیرساخت و نیروی ورزشی بی نظیر بیان کرد.

فرماندار تاکستان هم در این دیدار تصریح کرد: باید از تمام ظرفیتهای ورزش شهرستان برای پرورش ورزشکار و مربی استفاده کنیم.

سیاوش طاهرخانی همچنین یکی از اولویت های دولت تدبیر و امید را کاهش هزینه ورزش برای عموم مردم به ویژه جوانان بیان کرد.

مدیرکل اداره ورزش و جوآنان استان هم در این دیدار از شگفتی سازی جوانان تاکستان را در ورزشهای دو و میدانی در آینده نزدیک خبر داد.

مشهدی آقایی تعداد قهرمانان جهان و آسیای تاکستان را در استان و حتی کشور بی نظیر بیان کرد.

پوریا طاهرخانی افتخار کشتی تاکستان در لیگ آلمان

متاسفانه و یا خوشبختانه یکی از جوونای عزیز و افتخار آفرین تاکستان در یکی از تیم های لیگ کشتی آلمان کشتی می گیره و اتفاقا خیلی هم کشتی هاش مورد توجه واقع شده، خواستم از تاکستان زادگاه آقا پوریا بهش تبریک بگم و تلنگری باشه برای مسئولین ورزشی شهرمون.

photo_2016-11-16_11-34-07